Satoranský se po tvrdém střetu vrátil do sestavy Wizards a zaznamenal osobní rekord

Aktualizováno 15. 2. 2018 8:44
Tomáš Satoranský během utkání s Knicks odehrál 33 minut připsal si devět bodů a jedenáct asistencí.
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards.
Tomáš Satoranský z Washingtonu Wizards. | Foto: ČTK

New York - Basketbalista Tomáš Satoranský po otřesu z předchozího zápasu nechyběl v základní sestavě Washingtonu a ve středečním utkání NBA se radoval se spoluhráči po velkém obratu z vítězství 118:113 v New Yorku nad Knicks. Wizards v prvním poločase inkasovali 72 bodů a byli pozadu až o 27 (41:68), po změně stran ale byli pány palubovky oni.

Satoranský se rychle zotavil ze zranění hlavy z předchozího utkání s Chicagem, ve kterém zazářil životními 25 body. A stejně jako v sobotu si vytvořil osobní rekord v soutěži, tentokrát 11 asistencemi. Za 33 minut hry také nastřílel devět bodů a připsal si čtyři doskoky a tři bloky.

K osmé porážce Knicks v řadě přispěl nejvíce Bradley Beal, autor 36 bodů. V domácím týmu dal o bod víc Tim Hardaway, z toho 32 jich měl na kontě už po prvním poločase. Washington vyhrál sedmý z devíti duelů od zranění hlavní hvězdy týmu Johna Walla.

"Jako bych dnes vedl dva různé týmy. Dávám přednost tomu z druhého poločasu," konstatoval trenér Washingtonu Scott Brooks. "Nechtěl jsem jít na pauzu pro Utkání hvězd s porážkou. Skvěle jsme to otočili. Kouč měl o přestávce motivační proslov a zažehl oheň," řekl Beal.

Velký obrat se podařil i basketbalistům Philadelphie, kteří udolali Miami 104:102, přestože prohrávali až o 24 bodů. Velký podíl na vítězství měl Ben Simmons, který zaznamenal triple double za 18 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí. Na dvouciferná čísla ve třech základních statistikách dosáhl i lídr Oklahomy Russell Westbrook, k vítězství 121:114 v Memphisu přispěl 23 body, 13 doskoky a 15 asistencemi. Byl to jeho 17. triple double v sezoně.

Nejlepším střelcem středečních zápasů byl Kevin Durant, ale mistrovskému týmu Golden State jeho 50 bodů na výhru v Portlandu nestačilo. Domácí Trail Blazers zvítězili 123:117 zejména díky Damianu Lillardovi, který dal 44 bodů.

Skvělý večer prožil i Anthony Davis, jenž se 42 body a 15 doskoky podepsal pod výhru New Orleans nad Los Angeles Lakers 139:117. Už pojedenácté v řadě zvítězili basketbalisté Utahu, kteří přehráli Phoenix 107:97.

Výsledky NBA:

Brooklyn - Indiana 103:108, Chicago - Toronto 98:122, Detroit - Atlanta 104:98, Houston - Sacramento 100:91, Memphis - Oklahoma City 114:121, New Orleans - LA Lakers 139:117, New York - Washington 113:118 (za hosty Satoranský 9 bodů, 11 asistencí, 4 doskoky), Orlando - Charlotte 102:104, Philadelphia - Miami 104:102, Portland - Golden State 123:117, Utah - Phoenix 107:97, Boston - LA Clippers 119:129.