Samková vyhrála pod světly v Moskvě závod Světového poháru. Finále se jelo dvakrát

Aktualizováno 10. 3. 2018 18:49
Eva Samková nenašla ani na druhý finálový pokus přemožitelku za umělého osvětlení a drobného sněžení v Moskvě.
Eva Samková.
Eva Samková. | Foto: Jakub Plíhal

Moskva  - Eva Samková vyhrála potřetí v sezoně závod Světového poháru ve snowboardcrossu. Finále přitom musela vyhrát dvakrát, protože se opakovalo po protestu kvůli špatnému otevření startovací brány..

Tentokrát zvítězila před Francouzkou Nelly Moenneovou-Loccozovou a Italkou Michelou Moioliovou, které i třetí místo stačilo k zisku křišťálového glóbu za celkové prvenství v seriálu.

Samková ovládla závod Světového poháru potřetí v sezoně a připsala si jubilejní desáté vítězství v kariéře. Bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu dnes nenašla za umělého osvětlení v Moskvě přemožitelku v žádné z vyřazovacích jízd.

Olympijská šampionka ze Soči vyhrála třetí závod SP v řadě, do kterého nastoupila. Před olympiádou se radovala v tureckém Ezrumu a minulý týden ve španělské La Molině.

SP ve snowboardcrossu v Moskvě:

Muži: 1. Hämmerle (Rak.), 2. Vaultier (Fr.), 3. Visintin (It.), …34. Kubičík, 35. Vintr (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Vaultier 7320, 2. Hämmerle 5840, 3. Pullin (Austr.) 5016, …43. Kubičík 513,9, 71. Vintr 45,9, 79. M. Koudelka (ČR) 30,1.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Moenneová Loccozová (Fr.), 3. Moioliová (It.), …19. Veselková (ČR).

Průběžné pořadí (po 11 z 12 závodů): 1. Moioliová 7410, 2. Trespeuchová (Fr.) 6390, 3. Moenneová Loccozová 6340, …5. Samková 4160, 37. Hopjáková (ČR) 335, 39. Veselková 295, 51. Louthanová (ČR) 24.