Mitchell dovedl rekordními 46 body Utah k výhře nad lídrem NBA

3. 3. 2019 8:44
Basketbalisté Utahu si vyšlápli na nejlepší tým NBA Milwaukee a díky obratu v poslední čtvrtině zvítězili 115:111. Bucks nestačilo sedmnáctibodové vedení devět a půl minuty před koncem ani 43 bodů Řeka Janise Adetokunba. V dresu Jazz si vylepšil osobní střelecký rekord na 46 bodů Donovan Mitchell a ukončil sedmizápasovou vítěznou sérii Milwaukee. Dvaadvacetiletý Mitchell skoro sám řídil obrat ve vývoji skóre, když dal 17 bodů v posledních osmi minutách. Jeho trojka necelou minutu před koncem poslala Jazz do vedení 111:105. Pak se nadechli Bucks se ještě dostali na dostřel. Mitchell ale v závěru dalšími dvěma šestkami devět sekund před koncem stanovil konečný výsledek.
Za výkon proti Milwaukee si basketbalista Utahu Donovan Mitchell zasloužil polibek od přítelkyně Dejy Lightyové. | Foto: Reuters

NBA:

Cleveland - Detroit 93:129, Dallas - Memphis 81:111, Denver - New Orleans 112:120, Indiana - Orlando 112:117, Miami - Brooklyn 117:88, Philadelphia - Golden State 117:120, Phoenix - LA Lakers 118:109, San Antonio - Oklahoma City 116:102, Utah - Milwaukee 115:111.