James pomohl triple doublem k první domácí výhře basketbalistů Lakers

26. 10. 2018 8:20
Los Angeles posledních šest minut zápasu s Denverem ovládlo 23:8 a poprvé v sezoně zvítězilo před vlastními fanoušky.
basketbal, NBA 2018/2019, Los Angeles - Denver, LeBron James útočí na koš
basketbal, NBA 2018/2019, Los Angeles - Denver, LeBron James útočí na koš | Foto: Reuters

Los Angeles - Díky povedenému závěru basketbalisté Los Angeles Lakers porazili v NBA Denver 121:114 a připsali si první domácí výhru v sezoně. LeBron James k ní přispěl 28 body, 11 doskoky a 11 asistencemi a zaznamenal první triple double od letního příchodu z Clevelandu. Ještě lepší obrat předvedl Boston, který přehrál Oklahomu 101:95.

Lakers v poslední čtvrtině prohrávali s Denverem až o osm bodů, pak ale dvěma trojkami za sebou zavelel k obratu Lance Stephenson, který byl s 12 body jedním z šesti dvouciferných střelců ve vítězném týmu. Domácí v koncovce vsadili na malou sestavu, kdy byl jejich nejvyšším hráčem na hřišti LeBron James, což přineslo ovoce. Lakers posledních šest minut zápasu ovládli 23:8 a poprvé v sezoně zvítězili před vlastními fanoušky.

Hráči Oklahomy prožívají velmi špatný vstup do sezony a stále čekají na první vítězství. Nad Bostonem vedli až o 16 bodů a ještě pět minut před koncem měli náskok 92:85. Jenže zbylý úsek utkání ovládli hosté 16:3 a připsali si třetí výhru z pěti zápasů.

Thunder mají bilanci 0:4. Další prohru neodvrátilo ani 13 bodů, 15 doskoků a osm asistencí Russella Westbrooka, který v poslední čtvrtině neproměnil ani jednu ze se dmi střel. Nejlepším střelcem domácích byl Paul George s 22 body. Za hosty nastřílel 24 bodů Jayson Tatum, 21 bodů a 10 doskoků nasbíral Marcus Morris.

Nejlepší střelecký výkon dne předvedl Damian Lillard, který 41 body přispěl k výhře Portlandu na hřišti Orlanda 128:114. Lillard dal 34 bodů v druhém poločasu, čímž stanovil nový klubový rekord. C. J. McCollum jej podpořil 22 body. Domácí vedl s 24 body a 11 doskoky Nikola Vučevič.

Ve skvělém vstupu do sezony pokračuje Detroit, který zdolal Cleveland 110:103 a vyhrál i čtvrté utkání v sezoně. Naopak finalista z minulé sezony zatím marně čeká na výhru a má už pět porážek. K vítězství Pistons výrazně přispěl pivot Andre Drummond s 26 body a 22 doskoky. Blake Griffin k 26 bodům připojil 10 doskoků. Hosty držel ve hře s 21 body náhradník Kyle Korver.

Výsledky NBA:

Detroit - Cleveland 110:103, LA Lakers - Denver 121:114, Oklahoma City - Boston 95:101, Orlando - Portland 114:128.