James dovedl v NBA Lakers 36 body k výhře nad Chicagem

13. 3. 2019 8:13
Basketbalisté Los Angeles Lakers ukončili v NBA šňůru pěti porážek a zvítězili 123:107 v Chicagu. Zasloužil se o to zejména hvězdný LeBron James, který byl s 36 body nejlepším střelcem hracího dne. Byl to pro něj střelecky nejlepší zápas od poloviny prosince, k tomu přidal i deset doskoků.
Hvězda Lakers LeBron James si jde pro další koš v utkání s Chicagem
Hvězda Lakers LeBron James si jde pro další koš v utkání s Chicagem | Foto: Reuters

Lakers přitom ve druhé čtvrtině prohrávali už o 20 bodů, ale pak zavelel James společně s Kylem Kuzmou, který dal 21 bodů. Klíčová byla třetí čtvrtina, ve které Bulls vedli 79:71, pak ale její zbytek prohráli 5:27. Celkem v této části hry inkasovali 43 bodů. Lakers pak už výhru nepustili. Stále ale zůstávají šest výher za příčkami pro play off.

Naopak Milwaukee nadále suverénně drží první příčku v celé soutěži, když zvítězilo 130:113 v New Orleans. Také Bucks rozhodli ve třetí čtvrtině, ve které nastříleli 45 bodů. Janis Adetokunbo nastřádal 24 bodů, Pelikánům nestačil ani druhý triple double po sobě rozehrávače Elfrida Paytona za 14 bodů, 15 doskoků a 11 asistencí.

Už šestou výhru po sobě uhrálo San Antonio, které uspělo 112:105 v Dallasu. DeMar DeRozan k tomu přispěl 33 body a LaMarcus Aldridge přidal 28 bodů. Dallas naopak prohrál jedenácté z posledních 12 utkání. A to i přesto, že Jalen Brunson si 34 body vytvořil nové osobní maximum.

Portland vyhrál poslední čtvrtinu o 20 bodů a celý zápas s LA Clippers pak 125:104. CJ McCollum zaznamenal 35 bodů, Damian Lillard 20 bodů a 12 asistencí. Clippers tak zastavili úspěšnou sérii na pěti výhrách.

Uspěl také Denver, jenž zvítězil nad Minnesotou 133:107. Jamal Murray dal 30 bodů, za poražené měl Karl-Anthony Towns 34 bodů a deset doskoků. Denver nasbíral 40 asistencí a jen o dvě tak zaostal za maximem sezony v podání Golden State.

NBA:

Chicago - LA Lakers 107:123, Dallas - San Antonio 105:112, Denver - Minnesota 133:107, Indiana - New York 103:98, LA Clippers - Portland 104:125, New Orleans - Milwaukee 113:130, Philadelphia - Cleveland 106:99.