MS v hokeji • Skupina B • 16:15, zápas skončil

Česko
2:0
Dánsko
40. Hemský (Nedvěd, Plekanec), 58. Tenkrát (Frolík, Plekanec)

Vítejte u online reporáže ze zápasu skupiny B na mistrovství světa v hokeji mezi Českem a Dánskem. Úvodní utkání obou týmů na šampionátu začíná ve stockholmské Globen Areně v 16:15 SELČ.

Oba týmy přijlíždějí na led, nyní zazní hymny obou týmů.

Sestava Česka: Kovář - Blaťák, Nakládal, Čáslava, Kutlák, Němec, Krajíček - Tenkrát, Plekanec, Frolík - Michálek, Krejčí, Hemský - Vondrka, Nedvěd, Průcha - Kašpar, Novotný, Petružálek.

Sestava Dánska: Andersen - Larsen, Jensen Jesper B, Nielsen D., Lassen, Bodker, Green, Jensen K., Hersby - Hardt, Nielsen F., Eller, Madsen, Jakobsen, Hansen, Starkov, Lykkeskov, Storm - Moller, Poulsen, Jensen Jesper.

1.

Zápas začal.

1.

První přesilová hra českého týmu. Nielsen si odchází sednout na dvě minuty za podražení.

2.

Češi se usadili v pásmu a kombinují kolem dánské branky.

3.

Petružálkova dobrá rána mířila vedle. Češi ale zůstávají v útočné třetině.

3.

Dánové jsou kompletní. První početní výhodu domácí nevyužili.

5.

Plekancův pokus zblokoval Nielsen. Český tým je v úvodních minutách podle očekávání aktivnějším mužstvem.

6.

Útočnou akci Hemského s Michálkem přerušil hvizd rozhodčího, který tak ohlásil ofsajd.

7.

Oba týmy také provází nepřesnosti. Hlavně ve finální fázi.

8.

Opět Michálek před brankou Dánů. K pořádnému zakončení se ale nedostal.

9.

Kovář si připsal první zákrok. Ellerova střela ho trefila do masky.

10.

První početní výhoda Dánů. Nakládal je potrestán za držení. Soupeř českého týmu se evidentně otrkal.

11.

Češi začali oslabení dobře a vyhodili přes všechny čáry.

12.

Vondrka v útočném pásmu ospořil cenné vteřinky z oslabení. Dánům se vůbec nedaří kombinace.

Michal Vondrka a Nichlas Hardt bojují o puk v utkání MS v hokeji 2012 Česko - Dánsko. | Foto: Reuters
12.

Český tým je v plném počtu. S ubráněním oslabení neměli problém.

13.

Plekanec předvedl skvělou individuální akci, motal dánským hráčům tak dlouho hlavu, až si vybruslil před branku a zakončil. Andersen ale včas sklapl betony.

15.

Velká šance také na straně Dánů. Madsen měl spoustu času na zakončení před Kovářem, ale ranou bez přípravy minul.

16.

Petružálek střílel v tísni. Andersen kotouč ale vyrazil směrem k bránícím hráčům a ti tak mohou roztehrát svou akci.

17.

Druhá přesilovka pro Česko. Franz Nielsen podrazil Michálka a půjde za to pykat.

18.

Češi už se opět rozestavěli v útočném pásmu a rozjíždějí kombinaci.

19.

Nepřesnosti je ovšem zbavují šance na zakončení, více jak minuta přesilovky pryč.

19.

Kašpar se dostal ke střele i k dorážce. Ani potom ale puk neskončil v síti.

Lukáš Kašpar a Kim Lykkeskov bojují o puk v utkání MS v hokeji 2012 Česko - Dánsko. | Foto: Reuters
19.

Dánové jsou kompletní, ani tentokrát početní výhoda ke gólu nevedla.

20.

Naopak Larsen zaútočil na Kováře. Ten ale chytá.

20.

Skončila první třetina. Češi se vinou nepřesností připravují o šance, hlavně v přesilových hrách. Naopak Dánové hrozí z rychlých protiútoků. Kovář sice příliš zákroků neměl, ale o to nebezpečnější situace musel řešit. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

21.

Druhá třetina začala.

21.

Velkou šanci českého týmu měl Frolík, který si sjel mezi kruhy. Tenkrát ovšem tuto střelu nešťastně zblokoval a ušetřil práci Andersenovi.

22.

České mužstvo začalo druhou část aktivněji a víří v útočném pásmu.

23.

Na druhé straně musel být pozorný i Kovář, po jeho zákroku se bude vhazovat po pravici českého gólmana.

24.

Rychlý brejk hostů zakončoval Eller, jeho střela ale českou branku jen minula.

25.

Český tým opět sráží nepřesnosti. Dánové se lacině dostávají ke kotouči.

25.

Dánové si zahrají přesilovku. Provinil se Kutlák a už odchází na trestnou lavici.

26.

Krejčí je dalším vyloučeným. Češi budou hrát dvojnásobné oslabení.

27.

Kovář skvěle zasáhnul proti střele Franze Nielsena.

28.

Kovář opět hvězdou okamžiku poté, co se perfektně přemístil proti střele Ellera. Češi už jsou ve čtyřech.

28.

Český gólman uzavřel svou hvězdnou dvouminutovku dalším skvělým zákrokem. Zpátky z trestné lavice už je i Krejčí. Češi přežili klíčový okamžik zápasu.

29.

Po delší době trocha vzruchu před Andersenem. Nakládalův pokus ale dánského brankaře nepřekvapil.

29.

Další oslabení českého týmu. Hemský hákoval Jensena, což neušlo pozornosti rozhodčích.

30.

Dánové si během zápasu přesilovky zřejmě nacvičili. Při této početní výhodě už rozhodně kombinují sebevědoměji než v úvodu zápasu.

31.

Jednu z přihrávek ale vystihl Kašpar a málem se dostal do úniku. Na poslední chvíli ho ale Dánové odzbrojili.

31.

Češi jsou kompletní. Dánové sice přesilovky nevyužívají, ale českému týmu častá oslabení sebírají síly.

32.

Nahození Tenkráta ovoce nepřineslo a u puku jsou opět hosté.

33.

Šikovná teč Michálka vystrašila Andersena, ten jen s obtížemi vytěsnil puk do rohu.

34.

Dánové sevřeli český tým v pásmu jako při přesilovce. Domácí hráči se osvobozují pouze vyhozením do středního pásma.

35.

Kovář v bráně dodává českým hráčům jistotu i v těchto těžkých chvílích. Teď přikryl nahození od modré.

36.

Další práce pro českého gólmana. Ten se musí činit mnohem více než jeho kolega na druhé straně.

37.

Další akci Dánů zakončoval Madsen. Jeho rána ale moc vzruchu nevyvolala.

38.

Vondrkův průjezd kolem Andersenovy branky efekt neměl. Nikoho ze spoluhráčů totiž nenašel.

38.

Kašpar faulován a to znamená přesilovou hru pro český tým. Uvidíme, jak bude úspěšná.

39.

Čechům se nedaří dostat přes útočnou modrou. Dánové velmi dobře brání.

Petr Nedvěd a Nichlas Hardt bojují o puk v utkání MS v hokeji 2012 Česko - Dánsko. | Foto: Reuters
39.

Aby toho nebylo málo Zakázané uvolněný českého mužstva.

40.

Hemský se snažil propasírovat puk přes betony Andersena.

40.

Češi vstřelili gól. Pět vteřin před koncem třetí třetiny domácí otevírají skóre už v době, kdy byli Dánové kompletní. Plekanec našel před brankou volného Aleše Hemského a ten zblízka překonal Andersena.

Lukáš Krajíček, Aleš Hemský a Tomáš Plekanec slaví gól v utkání MS v hokeji 2012 Česko - Dánsko. | Foto: Reuters
40.

Skončila druhá třetina. Češi rozhodně nebyli v druhém dějství lepším týmem, přestou vedou. Můžou poděkovat především skvělému Kovářovi v bráně, protože ten je podržel v kritických chvílích při dvojnásobném oslabení.

41.

42.

Trma vrma před Kovářem. Český gólman si ale poradil.

42.

V protiútoku neuspěl Tenkrát. Jeho střela minula branku.

43.

Češi se sice dostali ke kombinaci v útočné třetině, střelu z ní ale nevyprodukovali.

44.

Jen těsně puk minul pravou tyč Kovářovy branky po akci Jensena. Střela po ledě byla hodně nebezpečná.

45.

Zdá se, že se ve třetí třetině nic nemění. Kovář opět v permanenci. Tentokrát to způsobil svým pokusem Hardt.

46.

Protiútok Tenkráta vyústil v zajímavou střelu. Andersen si ale věděl rady.

47.

Další zákrok dánského gólmana po Nedvědově akci. Po střele Hemského Andersen pořerušil hru.

48.

Dánové jsou u mantinelu úspěšnější v soubojích.

49.

Petružálkovo zakončení si Andersen pohlídal. Češi tedy mají vhazování v útočném pásmu.

49.

Madsen projel mezi českými obránci až ke Kovářovi. K zakončení se ale nakonec nedostal. Kovář jen při střetu s dánským útočníkem ztratil helmu.

Jakub Kovář zasahuje proti Mortenu Madsenovi v utkání MS v hokeji 2012 Česko - Dánsko. | Foto: Reuters
50.

Dánové se také potýkají s nepřesností. Zakázané uvolnění.

51.

Nedvěd se blýskl obranným zákrokem ve vlastním pásmu a založil protiútok. Ten ale pro Dány nebezpečný nebyl.

52.

Stále Češi vedou pouze o jediný gól. Utkání tedy slibuje drama až do úplného konce.

53.

Dánský útok tentokrát zastavil ofsajd.

54.

Hansen vyprášil Kovářovu vyrážečku. Češi následně vyrazili na Andersena., před jeho brankou se ale příliš neohřáli.

55.

Larsen vypálil hned po vhazování před Kovářem, český gólman ale byl připravený.

56.

Nedvěd si protáhl zápěstí střelou od modré. Andersen ukryl puk mezi betony.

56.

Hardtova střela byla zblokována, ale Dánové začínají zvyšovat obrátky.

57.

Plekancova formace se dostala do útočného pásma a drží puk po rozích.

58.

Češi vstřelili gól. Petr Tenkrát čekal na levém kruhu až se k němu dostane puk a pak zprvní vypálil. A mířil přesně. Klidné dvougólové vedení je tady.

58.

Dánové si vzali oddechový čas a budou hrát bez gólmana.

59.

Dlouho si ale hosté powerplay neužili. Hansen narazil na mantinel Kutláka a odchází na trestnou lavici.

59.

Plekanec z otočky trefil prostor mezi třemi tyčemi, Andersen byl ale proti inkasování třetího gólu.

60.

Jakobsen i v oslabení vyzkoušel připravenost Kováře.

60.

Novotný ještě to ještě zkoušel z úhlu. Andersen opět chytá.

60.

Zápas skončil. Češi nakonec porazili Dány 2:0 a připsali si v úvodním zápase MS první tři body. Mužem zápasu byl na české straně jednoznačně gólman Jakub Kovář, který mužstvo trenéra Hadamczika několikrát podržel.

Nejlepšími hráči zápasu tedy na české straně Jakub Kovář a na dánské Jannik Hansen. To je pro dnešek vše. U další online reportáže napočtenou.