Olomouc schytala první výprask: Nestíhali jsme, ví Hrňa

Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 9. 2014 21:55
Olomouc dala v Třinci gól už po třinácti vteřinách, jenže prvnímu výprasku v hokejové extralize stejně neunikla. Prohrála 1:6 a střelec nejrychlejší branky sezony Hrňa ví, že příště to takhle nepůjde.
Olomouc se rozkoukává v extralize. Hned ve druhém kole schytala první výprask: prohrála 1:6 v Třinci. | Foto: Lukáš Drštička

Třinec - Vystřízlivění a možná i ponaučení do budoucna pro celou Olomouc. Třinec nováčkovi soutěže výpraskem 6:1 ukázal, jak to v extralize chodí.

"Musíme dávat rychleji puky od hole, narážet si to, jezdit k sobě a pomáhat si. Nesmíme hrát staticky. Tady v extralize po nás půjde více takových týmů, jsme přece jenom outsider," přiznal po utkání útočník Olomouce Erik Hrňa.

V kádru Mory je na hostování právě z Třince a už po třinácti vteřinách zápasu trenérům domácích ukázal, že ho byla možná chyba uvolnit. V té chvíli doklepl odraženou střelu do prázdné brány a vstřelil prozatím nejrychlejší gól letošní sezony.

"Myslím, že jsme Třinec překvapili, že jsme tady přijeli hrát hokej. Pardubice tady v pátek stály na modré a bránily, my nechtěli být ustrašení," řekl Hrňa s tím, že porážka 1:6 byla pro Olomouc možná až moc krutá.

Třináct vteřin a hned gól. Jak se takhle bleskový útok seběhl?
My jsme chtěli dopředu hned po buly, nechtěli jsme hrát žádný ustrašený hokej a šli hned do nich. Odrazilo se to ke mně od tyče a nezbývalo mi nic jiného, než puk zamést do prázdné brány. Neměl jsem to vůbec těžké.

Už jste někdy dal takhle rychlý gól?
Asi ne. Ono to ani nešlo, protože jsem hrál vždycky čtvrtou lajnu (směje se). Teď bych to nejradši posunul ještě dál.

Cítíte, že vás Olomouc brala jako velkou posilu, když vás trenéři dávají do první lajny?
To se ptejte trenérů, ale pro mě je super, že dostávám tolik prostoru a že se můžu takhle vyhrát.

Cítil jste za ten rychlý gól satisfakci, že to bylo zrovna proti Třinci, ve kterém jste hrál dlouho zrovna tu čtvrtou lajnu?
Já nevím... Já hraju tam, kde mě dají, a nic s tím neudělám. Ono je to stejně na trenérech.

Není to škoda po takhle parádním nástupu ztratit zápas?
Jo, je to škoda. Člověk už viděl, že by tam mohl nějaký gól přidat, chytnout se a držet se v zápase. Drželi jsme se, ale jen první třetinu a druhou už jsme tápali.

Cítil jste, že Třinec po tak rychlém gólu znervózněl, nebo měl zápas i tak pevně pod kontrolou?
Překvapili jsme je. Oni si mysleli, že budeme hrát do obrany. Bavil jsem se tady s klukama před zápasem a říkali mi, že Pardubice tady v pátek přijely a stály zalezlé na modré čáře, že nehrály vůbec hokej. My jsme chtěli hrát tady aktivně, hrát s Třincem hokej a to je podle mě zaskočilo.

Jenže jak už jste sám říkal, jen první třetinu. Proč to nešlo déle?
Však i vy novináři říkáte, že je Třinec favorit na titul... Chtěli jsme je od první třetiny tlačit a první třetina tomu odpovídala, jenže pak přišly zbytečné fauly i chyby vzadu a to vedlo k tomu, jak zápas dopadl.

Bylo těžké stíhat první dva útoky Třince, které dnes výhru domácích režírovaly?
Jsou to rychlíci a Polda (Jiří Polanský) je chytrá hlava, která jim to nahrává. My jsme se na ně nesoustředili, dívali jsme se na Třinec jako na celek a snažili se hrát bez chyb, jenže ve druhé třetině jsme bruslařsky nestíhali a doplatili jsme na chyby i fauly.

Je výsledek 1:6 z vašeho pohledu příliš krutý, nebo spravedlivý?
Mohlo to skončit 3:6, 4:6... Kdybychom nedělali takové chyby, hráli bychom vyrovnanější zápas. Bohužel...

Je takový výsledek pro nováčka velké ponaučení a vystřízlivění, jak to v extralize chodí?
Je, určitě. Musíme dávat rychleji puky od hole, narážet si to, jezdit k sobě a pomáhat si. Nesmíme hrát staticky. Tady v extralize po nás půjde více takových týmů, jsme přece jenom outsider. Každý bodík pro nás bude zlatý.

Jsou kluci po postupu do extraligy z tempa hokeje ještě pořád trošku vyhukaní?
Já myslím, že s prvním zápasem to z nich spadlo. Polovina mančaftu hrála baráž, takže na to z té baráže museli být zvyklí. Vyhukaní nejsou, spíše se na tyhle zápasy těšíme.