Odložený super-G vyhrála Fenningerová, Křížová bodovala

2. 3. 2015 11:58
Česká reprezentantka Klára Křížová bodovala na 28. pozici.
Anna Fenningerová při SP 2015 (Super G)
Anna Fenningerová při SP 2015 (Super G) | Foto: Reuters

Bansko - Dvakrát odložený superobří slalom Světového poháru v Bansku vyhrála rakouská lyžařka Anna Fenningerová, jež ovládla už nedělní kombinaci. Česká reprezentantka Klára Křížová bodovala na 28. pozici.

Na rozdíl od minulých dnů, kdy trápila lyžařky a organizátory špatná viditelnost, panovalo dnes v bulharském středisku slunečné počasí. V něm prodala svou aktuální formu mistryně světa z Beaver Creeku Fenningerová, jež si navzdory tomu, že málem v dolní části trati ztratila hůlku, připsala čtvrté vítězství v sezoně a dvanácté v kariéře.

"Mám radost, že mi to teď takhle jde. Je příjemné vézt se na vlně. A je skvělé, že jsem se konečně dočkala výhry v super-G i ve Světovém poháru," uvedla Rakušanka, jež v této disciplíně zvítězila v SP naposledy před dvěma lety.

Pětadvacetiletá Fenningerová porazila o 16 setin sekundy slovinskou rivalku Tinu Mazeovou, která skončila druhá i v neděli. Rakušanka díky tomu znovu zdramatizovala boj o velký křišťálový glóbus - osm závodů před koncem ztrácí na Slovinku už pouze 44 bodů.

"Tina je velmi silná soupeřka a pro mě i favoritka, protože má o dva závody víc, v nichž může bojovat o vítězství. Ale nikdy nevíte, co se stane," uvedla Fenningerová.

Obhájkyně velkého glóbu se navíc díky dnešnímu vítězství dostala do čela hodnocení disciplíny. Dva závody před koncem sezony předstihla o 32 bodů dosud vedoucí Lindsey Vonnovou z USA, jež po několika chybách dojela třetí s odstupem 28 setin.

Křížová v závodě, který se nemohl kvůli mlze odjet v pátek ani v sobotu, bodovala potřetí v sezoně v super-G a celkově počtvrté po nedělním 24. místě v kombinaci. Česká specialistka na rychlostní disciplíny ztratila na Fenningerovou 3,31 sekundy.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Bansku (Bulharsko):

Ženy - superobří slalom: 1. Fenningerová (Rak.) 1:14,59, 2. Mazeová (Slovin.) -0,16, 3. Vonnová (USA) -0,28, 4. Hospová (Rak.) -0,55, 5. Curtoniová (It.) -0,56, 6. Rebensburgová (Něm.) -0,66, 7. Weiratherová (Licht.) -0,85, 8. Hütterová (Rak.) -0,90, 9. N. Fanchiniová (It.) -0,96, 10. Gutová (Švýc.) -1,01, ...28. Křížová (ČR) -3,31.

Průběžné pořadí super-G (po 5 ze 7 závodů): 1. Fenningerová 372 b., 2. Vonnová 340, 3. Mazeová 250, 4. Gutová 216, 5. Hütterová 204, 6. Hospová 184, ...37. Křížová 12.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 32 závodů): 1. Mazeová 1145, 2. Fenningerová 1101, 3. Shiffrinová (USA) 750, 4. Vonnová 706, 5. Zettelová (Rak.) 586, 6. Rebensburgová (Něm.) 573, ...21. Strachová 271, 92. Křížová 19, 103. Dubovská 9, 112. Pauláthová (všechny ČR) 5.