reklama

Obhájci zlata končí. Volejbalisty USA rozdrtili Italové

USA - Itálie 0:3, Brazílie - Argentina 3:0
Zklamaní obhájci titulu - volejbalisté USA - po prohře s Itálií Zklamaní obhájci titulu - volejbalisté USA - po prohře s Itálií Foto: Reuters

Londýn - Trpkým zklamáním skončil olympijský turnaj volejbalistů pro Spojené státy americké.

Obhájce zlata z Pekingu deklasovala již ve čtvrtfinále Itálie 3:0 a pro jednoho z největších favoritů turnaj skončil.

Soupeřem Italů v semifinále budou Brazilci, kteří si stejně jednoznačným poměrem poradili s Argentinou.

A na zisk setu se ve zbývajících semifinále nezmohli ani Poláci proti Rusům a Němci proti Bulharům.

Američany zlomila koncovka 1. setu

Američané měli v souboji pátého týmu světového žebříčku se šestým v londýnském Earls Court Exhibition Centre povedený nástup a dostali se až do vedení 13:9.

Italové sice dokázali před koncovkou první sady srovnat, jenže výběr USA si dalším povedeným blokem vypracoval setbol. Promarnil ale hned tři a set vyhráli Italové 28:26.

Od druhého setu však hra zámořského celku začala postupně uvadat. Náznak zlepšení přišel při otočení stavu z 9:12 na 16:15, ale to bylo ze strany favorita vše.

Ve hře Američanů přibývalo nepřesností zejména na nahrávce, nedařilo se příliš ani hvězdě Claytonu Stanleymu, nejužitečnějšímu hráči turnaje v Pekingu, a kouč Alan Knipe nedokázal oživit své svěřence ani střídáními.

Třetí sadu a definitivně i celý duel rozhodli Italové, v jejichž dresu zářili na smeči především Ivan Zajcev s 15 body a zkušený Cristian Savani (14), obratem ze 4:6 na 10:6.

Američané se dopouštěli laciných chyb a Italové, kteří postoupili až jako čtvrtí ze základní skupiny, je předčili také na servisu, kde zaznamenali hned devět přímých bodů.

Brazilci v derby snadno vyhráli 

Snadno si naopak poradil světový tým číslo jedna Brazilci, když v jihoamerickém derby porazili Argentinu 3:0. Každý set vyhráli minimálně pětibodovým rozdílem.

Stejně tak Bulhaři nedali šanci německým volejbalistům, kteří rovněž v nejvyrovnanějším setu dosáhli maximálně na 20 bodů a jejich čtyřicetileté čekání na medaili bude pokračovat.

Ve zbývajícím čtvrtfinále stačily rovněž tři sety Rusku k výhře nad vítězem Světové ligy Polskem.

ČTK, Sport - 9. 8. 2012 0:30 aktualizováno

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama