Obhájce prvenství na Eneco Tour Štybar vyhrál etapu a vede

12. 8. 2014 17:40
Cyklista Zdeněk Štybar vyhrál druhou etapu závodu Eneco Tour, v němž obhajuje loňské celkové prvenství.
Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar | Foto: Martin Jůzek

Vlijmen - Cyklista Zdeněk Štybar vyhrál druhou etapu závodu Eneco Tour, v němž obhajuje loňské celkové prvenství. Český jezdec se prosadil v hromadném spurtu a dostal se do čela průběžného pořadí závodu, který se jede na nizozemských a belgických silnicích a je zařazen do elitního seriálu WorldTour.

Za trojnásobným mistrem světa v cyklokrosu dojeli po 176 kilometrech do cíle ve Vlijmenu na dalších místech Nizozemec Lars Boom a Belgičan Sep Vanmarcke. Oba jezdci stáje Belkin ve finiši na mokré silnici stíhali osmadvacetiletého Čecha marně, což rozesmutnilo zejména Booma, který se ve Vlijmenu narodil.

Ve středu závod pokračuje časovkou na 9,6 kilometru s cílem v Bredě. Štybar před ní vede před Boomem s náskokem jedné sekundy. "Konec dnešní etapy byl trochu bláznivý a nebezpečný kvůli dešti. Zítra to bude těžké, ale časovka naštěstí není příliš dlouhá," citovala ho agentura AFP.

Sedmietapový závod skončí v neděli. Loni Štybar rozhodl o svém triumfu vítězstvím v závěrečné etapě a v konečném pořadí porazil téměř o půl minuty Nizozemce Toma Dumoulina.

Cyklistický etapový závod Eneco Tour (WorldTour) - 2. etapa (175,8 km):

1. Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) 4:06:15, 2. Boom (Niz./Belkin), 3. Vanmarcke (Belg./Belkin), 4. Marcato (It./Cannondale), 5. Quinziato (It./BMC), 6. Jans (Belg./Wanty) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Štybar 8:20:39, 2. Boom -1, 3. Vanmarcke -6, 4. Brutt (Rus./Kaťuša) -7, 5. Gilbert (Belg./BMC) -9, 6. Marcato -10.