Nymburští basketbalisté podeváté v řadě vyhráli ligu

26. 5. 2012 22:04
Basketbalisté Nymburka opět dominovali nejvyšší domácí soutěži.
Basketbalisté Nymburku slaví vítězství se svými fanoušky. (ilustrační foto)
Basketbalisté Nymburku slaví vítězství se svými fanoušky. (ilustrační foto) | Foto: Lukáš Drštička

Prostějov - Basketbalisté Nymburka získali devátý titul v řadě. V dnešním čtvrtém finále Matonni NBL zvítězili 84:67 na palubovce Prostějova a celou sérii ovládli v nejkratší možné době 4:0 na zápasy.

Nymburk vládne české lize od sezony 2003/2004. Od té doby se mu potřetí povedlo vyhrát finále bez jediné porážky. Prostějov sice dokázal obhájce titulu v průběhu sezony porazit, ale ve finále byl bez šance. Po prohrách o devět, 30 a 18 bodů i dnes za favoritem zaostával a musel se počtvrté za posledních šest let spokojit s rolí poraženého finalisty.

Podobně jako v předešlých třech finále měl Nymburk pomalejší rozjezd a Prostějov získal pětibodové vedení. Jenže pak začali domácí chybovat a Nymburk šňůrou 9:0 skóre otočil.

Klíčová pasáž zápasu pak přišla ve druhé čtvrtině. Prostějov vedl 35:33, jenže Nymburk výrazně zagresivnil obranu, nutil domácí ke ztrátám míče a šňůrou 20:4 odskočil na rozdíl 14 bodů.

Prostějov se ale nechtěl vzdát a Smith zavelel k náporu, jehož výsledkem bylo snížení na čtyři body. Pak ale hřiště na chvíli opustil s bolavými zády Smith, Nymburk zlepšil obranu a tlak domácích otupil. A když Nečas skóroval zároveň s klaksonem třetí třetiny, vedli hosté o devět bodů.

Další zdramatizování už Nymburk nedovolil, k čemuž přispěl dvěma rychlými koši v úvodu poslední části Abrams, se 14 body nejlepší střelec Nymburka. Prostějov jakoby rezignoval a jeho ztráta narostla až na 22 bodů. Nymburk závěr v klidu dohrál a mohl začít s oslavami titulu.