Nor Svindal vyhrál po sobotním sjezdu v Lake Louise také super-G

29. 11. 2015 20:22
Norský lyžařský fenomén Aksel Lund Svindal pokračuje v americkém Lake Louise ve výborných výkonech. Po sobotním vítězném sjezdu dokázal vyhrát i dnešní super-G.
Aksel Lund Svindal se takto usmíval po včerejší jízdě
Aksel Lund Svindal se takto usmíval po včerejší jízdě | Foto: Reuters

Lake Louise - Norský lyžař Aksel Lund Svindal vyhrál po sobotním sjezdu v kanadském Lake Louise také úvodní superobří slalom sezony Světového poháru na stejné sjezdovce a navýšil tak vedení v celkovém pořadí seriálu.

Na druhé místo se protlačil Rakušan Matthias Mayer, který ztratil na vítěze 35 setin sekundy. Třetí skončil Ital Peter Fill, jenž se Svindalem prohrál o setinu sobotní sjezd. V superobřím slalomu se Fill dostal na pódium počtvrté v kariéře.

Na startu je také český sjezdař Ondřej Bank, který po neprojetí branky sobotní sjezd nedokončil. Na trať vyjede jako šestačtyřicátý v pořadí.

Muži - superobří slalom:

1. Svindal (Nor.) 1:29,30, 2. Mayer (Rak.) -0,35, 3. Fill (It.) -0,45, 4. Franz (Rak.) a Ganong (USA) oba -0,51, 6. Paris (It.) -0,53, 7. Jansrud (Nor.) -0,54, 8. Kriechmayr (Rak.) -0,65, 9. Théaux (Fr.) -0,79, 10. Kilde (Nor.) -0,82, ...49. Bank (ČR) -3,31.

Pořadí SP (po 3 závodech): 1. Svindal 207 b., 2. Fill 140, 3. Mayer 112, 4. Ganong 110, 5. Ligety (USA) 100, 6. Franz 90.