Mrázek vychytal Jágra, Kindl nahrával a Florida padla

9. 2. 2016 6:20
V pondělních zápasech zámořské hokejové NHL vyhrávaly jen domácí celky. Neuspěl tak ani Jaromír Jágr s Floridou, na ledě Detroitu prohráli Panthers 0:3,.
Petr Mrázek vychytal proti Floridě čtvrtou nulu v sezoně.
Petr Mrázek vychytal proti Floridě čtvrtou nulu v sezoně. | Foto: Reuters

New York - Obránce Jakub Kindl nahrával na prvním gól Detroitu, jímž Red Wings v poslední třetině pondělního zápasu NHL začali zdolávání Floridy, které nakonec vedlo k triumfu 3:0.Čisté konto vychytal brankář Petr Mrázek, pro něhož to byla už čtvrtá nula v této sezoně.

V dresu hostí si Jaromír Jágr ve svém jubilejním 1600. zápase během 15:54 minut pobytu na ledu připsal pouze jednu střelu na branku.

Všechny tři góly padly v závěrečné dvacetiminutovce. Ve 45. minutě se střela Kindla, jenž  byl před pár dny povolán z farmy jako náhrada za zraněného Mika Greena, otřela o hokejku slovenského útočníka Tomáše Tatara a domácí vedli 1:0. Další dvě trefy pak obstaral v polovině poslední dvacetiminutovky v rozmezí pouhých 68 sekund ruský kanonýr Pavel Dacjuk.

Jágr nájezd neproměnil

Mrázek zlikvidoval 23 střel a byl vyhlášen druhou hvězdou večera za Dacjukem. Nejlepší zákrok předvedl ještě za stavu 0:0 pět minut před koncem druhé třetiny, kdy fantasticky lapačkou zneškodnil střelu Jágra, který po přihrávce od Jonathana Huberdeaua zakončoval rychlý brejk dva na jednoho.

Petr Mrázek si poradil s Jaromírem Jágrem:

"Odvedli jsme skvělou práci při hře v oslabení. To je jeden z hlavních důvodů, proč jsem vychytal nulu," prohlásil Mrázek, jenž měl více práce až v druhé polovině utkání. "Jo, za prvních pětadvacet třicet minut na mě šlo asi jen pět střel, takže jsem musel zůstat koncentrovaný. Ale kluci přede mnou dnes hráli skvěle," dodal český gólman, který poprvé v kariéře v NHL dosáhl na 20. vítězství v sezoně.

Panthers přišli o Barkova

Florida nebodovala poprvé po šesti zápasech, daleko horší zprávou je ale zranění jednoho z klíčových útočníků Aleksandra Barkova. Finský mladík ve druhé třetině schytal tvrdý hit na hlavu od útočníka Detroitu Justina Abdelkadera a ve třetí části už do hry nezasáhl. Chybět by měl i v dnešním utkání s Buffalem.

Hráči obou celků se pochopitelně neshodli, zda šlo, nebo nešlo o čistý zákrok. Rozhodčí ho na ledě nepotrestali. "Bylo to srabácké a podlé. Šlo o zákrok na hlavu, nechápu, že rozhodčí nevylučovali," rozčiloval se útočník Floridy Nick Bjugstad. "Myslím, že to byl zlomový moment zápasu."

Abdelkader se bránil. "Samozřejmě jsem se ho nesnažil trefit do hlavy nebo ho nějak vyřadit ze hry," dušoval se americký forvard. "Myslím, že nohy jsem měl na zemi a jen jsem mu nastavil tělo. Doufám, že bude v pořádku," řekl Abdelkader, na něhož se hráči Floridy hned sesypali a pořádně od plic mu vynadal i Jágr. "Podle mě to byl absolutně čistý hit. Jako z hokejové učebnice," byl přesvědčený trenér vítězů Jeff Blashill.

Na Howea chybí ještě 167 utkání

Jágr se stal desátým hráčem v historii NHL, který v základní části pokořil hranici 1600 zápasů. Nejvíc jich má na kontě legendární Gordie Howe, jenž si připsal 1767 startů.

Nový osobní rekord si vytvořil Sidney Crosby, který dvěma góly a stejným počtem asistencí zařídil výhru Pittsburghu 6:2 nad Anaheimem. Kapitán Tučňáků skóroval v sedmém zápase za sebou, dosud jeho nejdelší série trvala šest utkání (v prosinci 2006). Dohromady Crosby v posledních 19 utkáních vstřelil 18 gólů.

Dvougólový večer prožil také Mark Stone, navrch přidal jednu přihrávku a Ottawa zejména díky němu porazila Tampu 5:1. Stone potvrdil aktuální skvělou formu, když v posledních čtyřech zápasech zaznamenal pět gólů a tři asistence. Ottawa poprvé od 1. prosince vyhrála dvě utkání za sebou.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

Statistika NHL:

NY Rangers - New Jersey 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 25. Klein, 45. Miller - 58. Zajac. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Klein, 3. Miller (všichni Rangers).

Detroit - Florida 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky: 52. a 53. Dacjuk, 45. Tatar (Kindl). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 23 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 31:23. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Mrázek, 3. Abdelkader (všichni Detroit).

Ottawa - Tampa Bay 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Branky: 25. a 31. Stone, 6. Z. Smith, 17. Prince, 56. Pageau - 18. Brown. Střely na branku: 29:32. Diváci: 17.078. Hvězdy zápasu: 1. Stone, 2. Pageau, 3. Anderson (všichni Ottawa).

Pittsburgh - Anaheim 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky: 36. a 44. Crosby, 4. Kunitz, 11. Sheary, 20. Hagelin, 47. Määttä - 20. Getzlaf, 39. Maroon. Střely na branku: 35:38. Diváci: 18.418. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Kunitz, 3. Hagelin (všichni Pittsburgh).