Brankář Pavelec vychytal Jets vítězství v nájezdech

19. 1. 2015 6:52
Ondřej Pavelec (vpravo) slaví se spoluhráči z Winnipegu triumf nad Arizonou.
Ondřej Pavelec (vpravo) slaví se spoluhráči z Winnipegu triumf nad Arizonou. | Foto: Reuters

New York - Brankář Ondřej Pavelec vychytal v nedělním zápase NHL Winnipegu vítězství nad Arizonou 4:3, když o triumfu domácích rozhodly až samostatné nájezdy.

Na úspěchu Jets se desátou brankou v sezoně podílel také útočník Michael Frolík. Pavelec, který pochytal všechny soupeřovy nájezdy byl pak vyhlášen první hvězdou zápasu.

Frolík se prosadil ve 22. minutě, kdy využil nedorozumění při rozehrávce mezi brankářem Mikem Smithem a obráncem Keithem Yandlem, zavěsil do prázdné branky a dostal Jets do vedení 2:1.

V polovině třetí třetiny náskok navýšil Dustin Byfuglien a zdálo se, že domácí pohodlně získají dva body. Jenže pak hosté dvěma slepenými góly během necelých tří minut vyrovnali a zápas tak dospěl až k nájezdům, v nichž přece jenom vystřelil Winnipegu výhru Bryan Little.

"Na konci zápasu jsme si to neudělali jednoduché. Raději bychom vyhráli trošku jiným způsobem a neztráceli takhle náskok. Ale na druhou stranu pořád jsme vybojovali vítězství," radoval se střelec rozhodujícího nájezdu Bryan Little.

Hvězda, odpočinek a zase hvězda

Pavelec byl zvolen nejlepším hráčem utkání podruhé za sebou. Ve čtvrtek díky heroickému představení a 47 zákrokům dovedl Jets k výhře 2:1 v Dallasu, o den později sice v Chicagu odpočíval, v neděli se ale do branky vrátil a znovu se odvděčil povedeným výkonem.

Winnipeg si tak připsal čtvrtou výhru v řadě, bodoval v šestém utkání za sebou a útočí na premiérový postup do play off, když má na pátém místě tabulky Východní konference stejně bodů jako čtvrté Chicago a sedmibodový náskok na deváté Los Angeles.

Smolný večer naopak prožil další český brankář Petr Mrázek z Detroitu, který po třech výhrách v řadě tentokrát předčasně střídal. V duelu s nejhorším týmem celé ligy Buffalem totiž během úvodních čtrnácti minut třikrát inkasoval ze sedmi střel a poroučel se na střídačku.

Red Wings se pak probudili a s náhradníkem Tomem McCollumem, který naskočil teprve do druhého utkání v NHL, i díky pěti gólům v řadě otočili skóre z 0:3 na konečných 6:4. O obrat se zasloužil zejména Henrik Zetterberg, jenž vstřelil tři góly, na jeden přihrál a oslavil šestý hattrick v kariéře.

"Nepřekvapilo mě, že jsme na začátku zaspali. Předtím jsme odehráli dva velmi dobré zápasy se silnými soupeři, včetně sobotního vítězství 5:2 nad Nashvillem. Trvalo nám, než jsme se dostali do tempa a trošku zorganizovali hru," prohlásil trenér Mike Babcock.

Gólem a asistencí se podruhé za sebou zapsal do statistik Tyler Seguin při výhře Dallasu 6:3 v Chicagu a stáhl náskok Jakuba Voráčka v čele kanadského bodování na jediný bod. O další bod zpět je Sidney Crosby, jenž jednou skóroval při prohře Pittsburghu 2:5 s New Yorkem Rangers.

NHL:

Pittsburgh - NY Rangers 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Branky: 16. Crosby, 45. Perron - 1. a 23. Rick Nash, 26. a 47. Stepan, 7. Brassard. Střely na branku: 34:31. Diváci: 18.668. Hvězdy utkání: 1. Stepan, 2. Nash, 3. Brassard (všichni Rangers).

Detroit - Buffalo 6:4 (0:3, 3:0, 3:1)

Branky: 42., 46. a 52. Zetterberg, 22. Nyquist, 25. Miller, 31. Tatar - 11. a 49. Ennis, 2. Stafford, 14. Stewart. Petr Mrázek odchytal za Detroit 14 minut, ze 7 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 57,1 procenta. Střely na branku: 26:15. Diváci: 20.027. Hvězdy utkání: 1. Zetterberg, 2. Nyquist (oba Detroit), 3. Ennis (Buffalo).

Winnipeg - Arizona 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 5. a rozh. nájezd Little, 22. Frolík, 50. Byfuglien - 8. Ekman-Larsson (Hanzal), 54. Korpikoski, 57. Rieder. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 30:31. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Pavelec (Winnipeg), 2. Smith (Arizona), 3. Little (Winnipeg).

Chicago - Dallas 3:6 (2:3, 1:0, 0:3)

Branky: 18. a 28. Saad, 13. P. Kane - 11. a 43. Eakin, 7. Seguin, 20. Fiddler, 51. E. Cole, 60. Horcoff. Střely na branku: 41:34. Diváci: 22.135. Hvězdy utkání: 1. Eakin (Dallas), 2. Saad (Chicago), 3. Seguin (Dallas).

6. Colorado 46 19 10 17 121:132 48
7. Minnesota 44 20 5 19 123:129 45