Mrázek čaroval v bráně Detroitu, Pastrňák a Hudler nahrávali

11. 10. 2015 8:50
V bohatém nočním programu hokejové NHL se prosadila řada Čechů. Kromě Jaromíra Jágra byl nejvíc vidět brankář Petr Mrázek, který v dresu Detroitu deptal hráče Caroliny.
Petr Mrázek
Petr Mrázek | Foto: ČTK

Praha - V nočním programu hokejové NHL nezářil jenom Jaromír Jágr (více ZDE), ale také brankář Petr Mrázek, který dovedl Detroit k výhře 4:3 na půdě Caroliny. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby si Mrázek nepřipsal hned 44 úspěšných zákroků.

Český talent dlouho držel naděje týmu, který se probral až ve třetí třetině, v níž otočil skóre z 1:2 na 4:3. Do té doby vyslal na bránu soupeře pouhých osm střel, zatímco domácí vypálili 34krát. Mrázek sice nevychytal nulu jako jeho konkurent Jimmy Howard v předchozím zápase, ale udělal dojem. Jinak by nebyl vyhlášen první hvězdou duelu.

Plekanec dosáhl milníku

Tomáš Plekanec se před zápasem s Bostonem trošku nakvašeně ohradil proti tvrzení, že výsledky Montrealu stojí a padají s brankářem Careym Pricem. "Víte co? Jsem už unavený z toho, jak pořád posloucháme, že náš tým je závislý na výkonu Careyho. Ano, on je nejlepším brankářem na světě a všichni to víme. Ale měli bychom se snad cítit provinile kvůli tomu, že před ním hrajeme?" řekl Plekanec, který dres Canadiens obléká už 10. sezonu. "Je to skvělý brankář, ale myslím, že náš tým je ještě lepší. Jen to musíme ukázat."

A v sobotním duelu to Montreal ukázal. Podobně jako při středeční výhře 3:1 v Torontu, i v Bostonu měli hráči Canadiens velkou převahu a poměrně přesvědčivě duel dotáhli k vítězství 4:2. Skóre načal už ve druhé minutě v přesilové hře David Desharnais, v úvodu druhé třetiny navýšil vedení hostů na 3:0 dvěma trefami Lars Eller. Bruins sice snížili, ale než stačili přidat druhý kontaktní gól, Plekanec při power-play první trefou v sezoně zaznamenal 500. bod v NHL.

Canadiens tak potvrdili, že se jim proti Bostonu dlouhodobě daří, když vyhráli šestý vzájemný zápas v řadě. "Nevím proč, ale nedaří se nám proti nim hrát náš hokej. Musíme se s tím příště nějak poprat," uvedl obránce Medvědů Torey Krug, jehož tým si po debaklu 2:6 v prvním zápase proti Winnipegu připsal druhou porážku. Nic platné nebyly Bostonu ani dvě přihrávky Davida Pastrňáka a jedna asistence Davida Krejčího.

Hudler řídil výhru Calgary

Dvě asistence zaznamenal Jiří Hudler, jehož Calgary se oklepalo ze středečního debaklu 1:5 s Vancouverem a na jeho ledě vydřelo výhru 3:2 v prodloužení. Hudler přihrál na oba góly v základní hrací době, o vítězství rozhodl v 64. minutě Johnny Gaudreau.

Kanadské derby mezi Torontem a Ottawou přineslo první a dosud jediný penaltový rozstřel v nové sezoně. Senators přitom díky třem gólům v úvodních pěti minutách druhé třetiny vedli už 3:0, když třetí branku vstřelil v přesilové hře Milan Michálek, který dorazil střelu Erika Karlssona. Jenže domácí dokázali tříbrankové manko smazat, v závěru odpověděli i na čtvrtý gól Ottawy a došlo na prodloužení.

Domácí Maple Leafs v nastaveném čase přestříleli soupeře 7:2, jenže ani ve třetím utkání sezony se vítězství nakonec nedočkali. Převahu totiž nezužitkovali a v penaltovém rozstřelu prohráli 1:2.

NHL:

Buffalo - Tampa Bay 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 34. Deslauriers - 29. Condra, 40. Kučerov, 49. Stamkos, 53. J. T. Brown. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.739.

Boston - Montreal 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 35. Beleskey (Krejčí, Pastrňák), 60. Bergeron (Pastrňák) - 23. a 28. Eller, 2. Desharnais, 60. Plekanec. Střely na branku: 21:38. Diváci: 17.565.

Toronto - Ottawa 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 2:1 - 0:0)

Branky: 28. Lupul, 35. Bozak, 44. Holland, 57. Winnik - 21. Turris, 24. Chiasson, 25. M. Michálek, 49. Stone, rozh. nájezd Hoffman. Střely na branku: 41:33. Diváci: 19.187.

Florida - Philadelphia 7:1 (4:0, 1:1, 2:0)

Branky: 6. a 48. R. Smith, 21. a 41. Jágr, 2. Trocheck, 5. Bjugstad, 7. J. Jokinen - 24. Streit. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 53 minut, z 22 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 86,4 procenta. Střely na branku: 30:39. Diváci: 19.439. Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

NY Rangers - Columbus 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Branky: 2. a 6. Lindberg, 6. Moore, 40. Brassard, 42. Stepan - 45. Johansen, 55. Jenner. Střely na branku: 29:39. Diváci: 18.006.

Washington - New Jersey 5:3 (2:2, 0:0, 3:1)

Branky: 13. Chimera, 15. Orpik, 47. Ovečkin, 53. Johansson, 58. Niskanen - 15. Henrique (Tlustý), 18. Gelinas, 59. Cammalleri. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18.506.

Nashville - Edmonton 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 39. C. Smith, 54. Forsberg. Střely na branku: 26:31. Diváci: 17.113.

Minnesota - St. Louis 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Branky: 20. a 36. Coyle, 36. Parise - 23. Steen, 45. Tarasenko. Střely na branku: 19:32. Diváci: 19.096.

Chicago - NY Islanders 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky: 5. Van Riemsdyk, 26. Panarin, 37. P. Kane, 56. Seabrook - 59. Clutterbuck. Střely na branku: 34:29. Diváci: 21.392.

Colorado - Dallas 6:3 (1:2, 2:1, 3:0)

Branky: 49. a 58. Landeskog, 10. MacKinnon, 35. Johnson, 38. Iginla, 49. Mitchell - 11. a 29. Eakin (na druhou Hemský), 1. Janmark. Střely na branku: 28:33. Diváci: 16.024.

Carolina - Detroit 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)

Branky: 36. Rask, 40. Gerbe, 60. Faulk - 45. a 47. Pulkkinen, 32. Zetterberg, 57. Abdelkader. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 47 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 93,6 procenta. Střely na branku: 47:19. Diváci: 18.949. Petr Mrázek byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

San Jose - Anaheim 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 40. a 56. Marleau. Střely na branku: 44:27. Diváci: 17.562.

Vancouver - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 23. Horvat, 32. McCann - 6. Hamilton (Hudler), 49. Monahan (Hudler), 64. Gaudreau. Střely na branku: 30:38. Diváci: 18.570. Jiří Hudler byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Arizona - Pittsburgh 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Branky: 26. Rieder (Hanzal), 28. Martinook - 26. Kessel. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17.125.