5. 6. 2012 5:09
Los Angeles vede po výhře 4:0 v sérii s New Jersey už 3:0 na zápasy
Králům z Los Angeles chybí ke Stanley Cupu už jen krůček.
Králům z Los Angeles chybí ke Stanley Cupu už jen krůček. | Foto: Reuters

Los Angeles - Už jen jediné vítězství dělí hokejisty Los Angeles od toho, aby poprvé v pětačtyřicetileté historii svého klubu získali Stanley Cup

"Králové" totiž v noci na úterý porazili ve třetím zápase finálové série play off New Jersey Devils 4:0 a ke korunovaci jim stačí vyhrát z potenciálních čtyř následujících utkání jediné.

Devils se vymstila přesilovka 5 na 3

"Ďáblové" s Patrikem Eliášem a Markem Židlickým v sestavě přitom opět nebyli horším týmem, nicméně znovu doplatili na organizovanou hru soupeře v čele s fantasticky rozchytaným brankářem Jonathanem Quickem

New Jersey, které v úvodních dvou zápasech na domácím kluzišti v Newarku padlo až v prodloužení, tentokrát svého soupeře dokonce přestřílelo, ale ani to mu nic platné nebylo.

Klíčový zákrok vytáhl Quick už v první třetině během přesilovky Devils 5:3, kdy betonem vykopl střelu Zajace po přihrávce Patrika Eliáše.

Následně mohl jít domácí Brad Richrads do brejku, ale na modré jej zastavil nedovoleně Marek Židlický, čímž velká výhoda Ďáblů skončila.

Tvrdá hra slavila úspěch

V dalším průběhu zápasu se prosadili Kings i díky své tvrdé hře, při které nasbírali 55 hitů a současně dokázali výborně bránit přesilovky soupeře.

Branek se ovšem dočkali až ve druhé třetině, kdy se po dalším skvelém zákroku Quicka proti Clarksonovi prosadil důrazný Martinez a následně i parádní trefou Kopitar.

Definitivní K.O. královská pěst ďáblům uštědřila na začátku třetí třetiny, kdy mezi 45. a 47. minutou přidali Carter s Williamsem v jediných dvou přesilovkách Kings další dva góly.

Quick hvězdou

První hvězdou zápasu byl po zásluze vyhlášen Quick, který 22 zákroky dotáhl Kings k dalšímu vítězství a důrazně si tak řekl jak o Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off, tak o Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře sezony.

Už v noci ze střey na čtvrtek se ovšem může radovat z trofeje nejcennější, tedy zisku Stanley Cupu.

Finále play off NHL - 3. zápas:

Los Angeles Kings - New Jersey Devils 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 26. Martinez (King, Lewis), 36. Kopitar (Brown, Justin Williams), 45. J. Carter (M. Richards, Mitchell), 47. Justin Williams (Doughty, Kopitar). Rozhodčí: O'Halloran, Watson - Amell, Murray. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:0. Střely na branku: 21:22. Diváci: 18.764. Stav série: 3:0.

Sestavy:

Los Angeles: Quick - Scuderi, Doughty, Mitchell, Vojnov, Martinez, M. Greene - Justin Williams, Kopitar, Brown - Penner, M. Richards, J. Carter - Lewis, Stoll, King - J. Nolan, Fraser, Gagne. Trenér: Darryl Sutter.

New Jersey: Brodeur - Židlický, Salvador, Fayne, A. Greene, Harrold, Volčenkov - Parise, Zajac, Kovalčuk - Zubrus, Henrique, Eliáš - S. Bernier, R. Carter, S. Gionta - Clarkson, Ponikarovskij, Josefson. Trenér: Peter DeBoer.