Neuvěřitelné. Střelec Januš má stou "velkou" medaili

4. 3. 2015 21:14
Zkušený střelec Miroslav Januš vybojoval na mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní stou medaili z velkých šampionátů či olympijských her.
Terč - ilustrační foto.
Terč - ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Arnhem- Zkušený střelec Miroslav Januš vybojoval na mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní  Arnhemu stou medaili z velkých šampionátů či olympijských her.

Januš byl dnes členem stříbrného družstva střelců na běžící terč, v němž ho doplnili Bedřich Jonáš a Josef Nikl. Češi skončili druzí o dva body za Ruskem. Juniorské puškařky Lucie Brázdová, Lucie Dudová a Nikola Foistová zvítězily před Ruskami a Srbkami.

"Už jsem chtěl se střílením skončit. V plzeňské Dukle mi ale nabídli pokračování ve spojení s trenéřinou. Přiznám se, že stá medaile pro mne byla velkou motivací," řekl dvaačtyřicetiletý Januš Právu.

Po první části soutěže jednotlivců byl i ve hře o individuální medaili, protože pomalé běhy zvládl ze všech nejlépe. Po pomalých bězích ale klesl na páté místo. K postupu do semifinále mu chyběl jediný bod.

Jedničkou puškařského družstva juniorek byla Brázdová, jež postoupila do finále s nejvyšším nástřelem v kvalifikaci. Ve vyřazovacích bojích o medaile ale skončila pátá. Dudovou od postupu do finálové osmičky dělila desetina bodu.

Mistrovství Evropy v sportovní střelbě ze vzduchových zbraní v Arnhemu (Nizozemsko):

Běžící terč:

Muži - finále: Stěpanov - Romanov (oba Rus.) 7:5, o 3. místo: Martinsson (Švéd.) - Heikkilä (Fin.) 10:8, ...v kvalifikaci 5. Januš, 6. Jonáš, 14. Nikl (všichni ČR). Družstva: 1. Rusko (Stěpanov, Romanov, Ivanov) 1704, 2. ČR 1702, 3. Maďarsko 1701.

Ženy - finále: Izmalkovová (Rus.) - Vogelbacherová (Něm.) 7:5, o 3. místo: Stěpanovová (Rus.) - Weigelová (Něm.) 6:3.