Neskutečné: další hokejový maraton opanovalo Chicago

24. 5. 2015 7:12
Chicago ovládlo podruhé ve finále Západní konference NHL hokejový maraton a po domácí výhře 5:4 v prodloužení nad Anaheimem srovnalo stav série na 2:2.
Chicago slaví triumf ve čtvrtém semifinále play off NHL nad Anaheimem.
Chicago slaví triumf ve čtvrtém semifinále play off NHL nad Anaheimem. | Foto: Reuters

Chicago - Hokejisté Chicaga ovládli podruhé ve finále Západní konference NHL zápasový maraton a po domácí výhře 5:4 v prodloužení nad Anaheimem srovnalo stav série na 2:2.

Napínavý souboj ukončil v 86. minutě Antoine Vermette. Blackhawks se v zápase oklepali i ze tří slepených branek, které jim soupeř nasázel během 37 sekund. V historii soutěže vstřelilo v play off tři góly rychleji jen Toronto před 36 lety.

Po dvou třetinách byl stav vyrovnaný 1:1, když na gól v oslabení v podání domácího útočníka Brandona Saada odpověděl Emerson Etem. Závěrečné dějství odstartovalo skvěle Chicago, když si brankami Jonathana Toewse a Brenta Seabrooka vypracovalo dvoubrankový náskok. Euforii ale vzápětí vystřídalo tvrdé procitnutí, neboť Ryan Kesler, Matt Beleskey a Corey Perry bleskově otočili průběh zápasu.

Ani Chicago dlouho neprohrávalo a gólem v přesilové hře vyrovnal Patrick Kane. Po divoké pasáži se na další branku čekalo až do druhého prodloužení. Rozhodl ho Vermette, který obdržel mezi kruhy skvělou přihrávku od Patricka Sharpa zpoza branky.

Ačkoliv byl jeho první pokus zblokován, dostal se k dorážce vlastní střely a v čase 85:37 spustil gejzír radost domácích hráčů i fanoušků. Chicago získalo i druhé vítězství v sérii v prodloužení, v prvním případě ho vybojovalo až trefou ze 117. minuty.

Semifinále play off NHL - Západní konference - 4. zápas:

Chicago - Anaheim 5:4 ve druhém prodl. (1:0, 0:1, 3:3 - 0:0, 1:0)

Branky: 20. Saad, 43. Toews, 48. Seabrook, 53. P. Kane, 86. Vermette - 39. Etem, 49. Kesler, 50. Beleskey, 50. Perry. Střely na branku: 40:51. Diváci: 22.404. Hvězdy zápasu: 1. Toews (Chicago), 2. Perry (Anaheim), 3. P. Kane (Chicago). Stav série: 2:2.