Nejen ostudy. Pamatujete i tyhle skvělé zápasy pod Bílkem?

Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz na deset nejlepších utkání, které Češi sehráli pod taktovkou Michala Bílka.
Překvapivě povedený výkon předvedli Češi také v červnu letošního roku, kdy doma remizovali s Itálií 0:0. Squadra azzura v čele s Mariem Balotellim a Andreou Pirlem hrála před Pohárem FIFA na půl plynu, a tak nechybělo mnoho, aby Češi urvali vítězství. V bráně Italů ovšem čaroval Gianluigi Buffon a Jiráček v závěru zápasu navíc nastřelil tyčku.
Teď už si konečně můžeme připomenout také nějaké vítězství. Z těch šestnácti, co Bílek ve 41 zápasech zaznamenal, bylo možná to nejzajímavější v baráži o Euro proti Černé Hoře, kterou doma Češi porazili 2:0. Fantasticky tehdy zahráli Plašil, Rosický, Jiráček, Pilař... Odvetu a postup na Euro na balkánské půdě pak skvěle vychytal Petr Čech.
Šípova sprcha reprezentující znechucení celého fotbalového národa po blamáži s Ruskem (1:4), jako by Michala Bílka a jeho tým vybičovala na Euru 2012 k nejlepšímu výkonu turnaje. Češi nastoupili na Řecko v neskutečném tempu, za šest minut vstřelili dvě branky a první půli odehráli ve velkém stylu. Pak ale musel pro zranění odstoupit Tomáš Rosický a Češi nakonec byli rádi za výhru 2:1.
Postup ze skupiny na Euru si pak Češi zajistili v duelu s domácím Polskem, které porazili 1:0. Stejně jako v předchozích případech Bílkovi svěřenci hráli i tento zápas jen na jednoho útočníka (který se neprosadil). Vítězný gól nicméně vstřelil Petr Jiráček po pěkné příhře Milana Baroše, tehdejšího forvarda č. 1. Na rozdíl od zápasu s Řeckem se Čechům povedl hlavně druhý poločas, což je o to cennější, že hráli bez špílmachra Rosického.
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
10. 9. 2013 10:00
Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz na deset nejlepších utkání, jež Češi sehráli pod taktovkou Michala Bílka.

Praha - Plných 41 zápasů vedl před duelem s Itálií českou fotbalovou reprezentaci Michal Bílek.

A i když se často vzpomínají hlavně jeho neúspěchy, nelze opomenout ani to, že pod jeho taktovkou Češi sehráli i několik povedených duelů.

Deset těch nejpodařenějších si můžete prohlédnout v tomto přehledu Aktuálně.cz.