Neapol nezvládla přestřelku s Cagliari, remíza AC s Interem

23. 11. 2014 17:34
Neapol ve 12. kole Serie A doma remizovala s Cagliari 3:3, přestože vedla 2:0 a 3:2.
Neapol proti Cagliari vedla 2:0 a 3:2, nakonec však jen remizovala
Neapol proti Cagliari vedla 2:0 a 3:2, nakonec však jen remizovala | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté AC Milán remizovali v utkání 12. kola italské ligy 1:1 v derby s Interem, za který vyrovnal svou první trefou v Serii A Joel Obi.

Neapol, příští soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, remizovala s Cagliari 3:3. Podeváté za sebou neprohrála a v tabulce zůstává třetí o šest bodů za římským AS.

Mancini se vrátil

Na lavičku "Nerazzurri" se vrátil po šesti a půl letech Roberto Mancini, který s Interem v letech 2004 až 2008 získal třikrát ligový titul a dva domácí poháry.

Na začátku "Rossoneri" dvakrát podržel Diego López, když zneškodnil pokusy Icardiho a Guarína. Hráči AC se ale dostali ve 23. minutě z první větší šance do vedení, El Shaarawy přesně přihrál do vápna Jérémymu Ménezovi a ten povedeným volejem překonal gólmana Handanoviče.

V 61. minutě vyrovnal přízemní střelou k pravé tyči Nigerijec Obi. V poslední čtvrthodině oba týmy nastřelily břevno, dalšího gólu se však fanoušci na San Siru nedočkali. Výsledek 1:1 je vůbec nejčastějším pro milánské derby, stejným poměrem skončilo v 26 případech.

Neapol vedla 2:0 a 3:1

Za Neapol otevřel skóre v 11. minutě svou sedmou trefou v posledních pěti ligových utkáních Gonzalo Higuaín. Na 2:0 zvýšil povedenou střelou z dálky švýcarský reprezentant Gökhan Inler.

Svěřenci Zdeňka Zemana ale dokázali na nepříznivý stav zareagovat. Ještě před přestávkou snížil po povedené kombinaci Segundo Ibarbo a hned na začátku druhého dějství vyrovnal Diego Farias.

Neapol se dostala znovu do vedení v 62. minutě, nikým nehlídaný Jonathan de Guzmán hlavou po Maggiově centru pohodlně překonal gólmana Cragna. Pak ale zaúřadoval znovu Farias a zařídil pro Cagliari cenný bod.

Trenér Neapole Rafael Benítez se musel obejít bez zraněných hráčů Insigneho a Mertense a nasadil sestavu: Cabral - Ghúlam, Koulibaly, Henrique, Maggio - Inler (63. López), Gargano - De Guzmán (82. Britos), Hamšík, Callejón - Higuaín.

Udine ztratilo s Chievem

Di Natale byl ústřední postavou Udine v zápase s Chievem Verona. Jeho první šanci ze 16. minuty ještě Bizzarri zneškodnil, v závěru prvního poločasu ale sedmatřicetiletý Ital oslavil jubilejní gól v Serii A. Jeho tým však na tři body nedosáhl, v 74. minutě vyrovnal střelou z dálky Ivan Radovanovič.

Sampdoria Janov remizovala na hřišti předposlední Ceseny 1:1. Domácí šli po hodině hry do vedení zásluhou Lucchiniho, v 77. minutě si ale míč do vlastní branky sklepl Nica. Sampdoria zůstala na čtvrté pozici.

Fiorentina vyhrála na hřišti Hellasu Verona 2:1, rozhodující trefu si připsal kolumbijský reprezentant Juan Cuadrado. Verona získala z posledních šesti zápasů pouhé tři body.