Neapol je po výhře ve Veroně v čele italské ligy

Aktualizováno 22. 11. 2015 17:32
Neapol ve 13. kole italské fotbalové ligy zvítězila po brankách Lorenza Insigneho a Gonzala Higuaína na hřišti Verony 2:0 a dostala se na první místo tabulky.
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne | Foto: Reuters

Milán - Neapol ve 13. kole italské fotbalové ligy zvítězila po brankách Lorenza Insigneho a Gonzala Higuaína na hřišti Verony 2:0 a dostala se na první místo tabulky. Naopak Fiorentina překvapivě ztratila body domácí remízou 2:2 s Empoli.

Neapol na půdě posledního týmu tabulky jasně dominovala, v první půli měla držení míče přes 70 procent, góly z toho však vytěžit nedokázala. Podařilo se jí to až po přestávce. Nejprve se i díky tyči trefil Insigne a chvíli nato přidal druhý gól Higuaín.

Přeskočit Neapol mohla Fiorentina, doma však nedokázala porazit Empoli. A to mohla být za remízu ještě ráda, po poločase totiž prohrávala 0:2, domácím se však zásluhou dvou branek Kaliniče podařilo vyrovnat. Fiorentina nicméně vyrovnala bilanci 28 bodů z 13 zápasů, kterou měla i v ročníku 1968/69, kdy naposledy vyhrála italský titul.

Doma nezvítězilo ani římské Lazio, které remizovalo s Palermem 1:1. I přes vyrovnání ve čtvrté minutě nastavení prohrálo Sassuolo na hřišti Janova, o minutu později totiž o výhře domácího týmu rozhodl Pavoletti.