Harden si jde pro cenu MVP, proti Suns řídil divoký finiš

11. 2. 2015 8:42
James Harden dává v letošní sezoně všem kritikům jasně najevo, že na svých bedrech dotáhne tým hodně daleko. Znovu to potvrdil v zápase s Phoenixem.
James Harden
James Harden | Foto: Reuters

Phoenix - James Harden rozhodl v NBA skvělým výkonem v poslední čtvrtině o vítězství basketbalistů Houstonu na hřišti Pheonixu 127:118. Nejlepší střelec ligy vstřelil v poslední části dvacet bodů, polovinu toho, co dal v celém zápase.

"V klíčových chvílích tým podržel, stejně jako všichni velcí hráči. Usiluje o cenu pro nejužitečnějšího hráče a měl by ji dostat," řekl rozehrávač poraženého Phoenixu Eric Bledsoe. On sám v zápase nasbíral 32 bodů, páté prohře z posledních šesti zápasů však nezabránil.

Rockets ovládli první čtvrtinu 41:23, jenže střední pasáž se jim nepovedla a před závěrečnou čtvrtinou prohrávali o bod. Poté však Harden dělal svými nájezdy obraně Suns velké problémy, ke 40 bodům přidal 12 doskoků a jediná asistence mu chyběla k triple-doublu. V ofenzivním utkání měly oba celky úspěšnost trojek přes 40 procent.

Hráči Memphisu porazili Brooklyn 95:86 a připsali si desátou výhru z posledních 11 utkání. To úterní mělo po šesti dvouciferných střelcích na každé straně. Vítězné Grizzlies vedl s 19 body Zach Randolph.

Na výhře Chicaga nad Sacramentem 104:86 se podílelo hlavně trio Gasol, Snell a Rose. Pau Gasol nasbíral 26 bodů a 16 doskoků, Tony Snell minul jen dvě z 11 střel a zlepšil si osobní rekord na 24 bodů. Derrick Rose přidal o bod méně.

O nejvyšší výhru dne se postaral Detroit, který zdolal Charlotte 106:78. Přestože Pistons mají zápornou bilanci 21 výher a 32 porážek, už jen zápas a půl ztrácejí právě na Charlotte držící ve Východní konferenci poslední pozici zaručující postup do play off.

NBA:

Charlotte - Detroit 78:106, Chicago - Sacramento 104:86, LA Lakers - Denver 96:106, Memphis - Brooklyn 95:86, Phoenix - Houston 118:127.

4. Utah 52 19 33 36,5
5. Minnesota 52 11 41 21,2