Návod pro Spartu. Schalke dostalo tři góly ve Wolfsburgu

28. 8. 2015 23:11
Fotbalisté Schalke, kteří budou soupeřem Sparty v Evropské lize, podlehli v 3. kole německé nejvyšší soutěže na hřišti vicemistra Wolfsburgu 0:3.
Dost z Wolfsburgu slaví branku v utkání bundesligy proti Schalke
Dost z Wolfsburgu slaví branku v utkání bundesligy proti Schalke | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Schalke, kteří budou soupeřem Sparty v Evropské lize, podlehli v 3. kole německé nejvyšší soutěže na hřišti vicemistra Wolfsburgu 0:3. Pro mužstvo z Gelsenkirchenu to byla první bundesligová porážka pod novým koučem Andrém Breitenreiterem, po které jeho svěřenci klesli v neúplné tabulce na sedmé místo.

Wolfsburg šel do vedení v 17. minutě po voleji Base Dosta. V 59. minutě zvýšil z penalty Ricardo Rodríguez a krátce nato zpečetil výhru Timm Klose. Domácí se minimálně na pár hodin posunuli do čela tabulky.

Jasnou výhru si Wolfsburg připsal i bez hvězdného záložníka Kevina De Bruynea, který má namířeno do Manchesteru City, údajně za 75 milionů eur. Nehrál ani útočník Ivan Perišič, o kterého se zajímá Inter Milán.

Schalke hrálo v sestavě: Fährmann - Riether, Matip, Neustädter, Kolašinac - Geis, Aogo - Choupo-Moting (59. Di Santo), Draxler (73. Meyer), Leroy Sane (71. Goretzka) - Huntelaar.