Naštvaný Němec: Ztratit vedení 3:0? To je katastrofa

Králíci vítězství z klobouku nevytáhli, Češi padli
Zápas v O2 Areně sledovalo 16 348 diváků.
V hledišti nechyběli ani Tomáš Rolinek, Martin Procházka a Vladimír Martinec.
Kromě hokeje viděli v první přestávce poprvé maskoty domácího mistrovství světa v Praze a Ostravě, králíky Boba a Bobka.
Už před zápasem byli Jan Havel, František Ševčík, Ladislav Šmíd starší uvedení do Síně slávy českého hokeje. A oceněn byl bývalý brankář Dominik Hašek, který byl před měsícem uveden do hokejové Síně slávy v Torontu.
Adam Sušovský Adam Sušovský
18. 12. 2014 21:39
Po porážce se Švédy byl hodně naštvaný i obránce Ondřej Němec, který vyčítal Čechům laxnost a zmatky v obranné třetině.

Praha - Čeští hokejisté totálně nezvládli výborně rozehraný zápas se Švédskem. Ve vyprodané O2 areně ztratili kvůli nevídanému kolapsu během necelých dvou minut vedení 3:0 a pak i 4:3 a prohráli 4:6. V Euro Hockey Tour tak letos prodloužili sérii porážek na čtyři.

Hodně naštvaný byl po utkání obránce Ondřej Němec, který vyčítal Čechům laxnost a zmatky v obranné třetině. "Ztratit vedení 3:0? To je katastrofa," prohlásil autor gólu na 4:3. "Vůbec nevím, z jakého důvodu jsme za stavu 3:0 přestali hrát," kroutil hlavou obránce.

Co se dá vůbec k takovému zápasu říct?

Nic. Prvních osm minut jsme spali a nechali je hrát, pak jsme odehráli výborných dvacet minut, dali tři góly, ale druhá polovina zápasu byla katastrofa. Nevím, z jakého důvodu jsme za stavu 3:0 přestali hrát. Dali jsme jim šance k tomu, aby se vrátili do zápasu a takhle dobrý a zkušený tým jako Švédi nás trestali za laxnost. Přestali jsme je dohrávat, přestali jsme brusli.

Už jste si asi řekli, že to půjde do konce zápasu samo, ne?
Určitě ne. Za dvě minuty jsme dostali tři góly na 3:3, ale hned na to jsme dali gól na 4:3 a zase nás to mohlo vrátit na koně. Místo toho jsme ale zase přestali hrát a bylo hotovo.

Po tom gólu na 4:3 jste měli k dispozici ještě téměř pět minut přesilovou hru, ze které jste nic nevytěžili. Nerozhodlo tohle?

My jsme se za tu dobu ani nedostali do pásma. Jeden hráč hrál a čtyři na něj koukali. To je k zamyšlení, protože takové přesilovky musíme využít.

Jste naštvaný, nebo zklamaný?
Určitě zklamaný. Kdy si člověk zahraje před plnou O2 arenou? Sedmnáct tisíc lidí dělali, co mohli, aby nás podrželi a tohle? To je katastrofa. Takhle zkušený tým, jako tady máme, nemůže ztratit vedení 3:0.

Jde najít alespoň nějaké pozitivum?

Na to se zeptejte raději Vládi Růžičky. Já říkám, že půlka zápasu byla dobrá. Jenže my se spíše musíme zamyslet nad tou druhou polovinou a odstranit ty negativa.

Co zlepšit?
Nic. Letos máme už čtyři prohry, musíme to ukončit a taky někdy vyhrát.

Takže cítíte, že tlak na výsledky v Euro Hockey Tour už stoupá?
Rozhodně. Máme v Praze mistrovství světa a spousta hráčů má šanci na to mistrovství jet, jenže po dnešku máme už čtyři prohry, to je k zamyšlení. Musíme hrát lépe v obranné zóně, někdy hodně panikaříme, ztrácíme puky a tyhle světové týmy takové věci trestají.