Drama v Daytoně rozhodly centimetry, Danica zase bourala

Bouračky i fotofiniš. Toto byl dramatický závod na 500 mil v Daytoně, jímž začala letošní sezona NASCAR.
Po více než 800 kilometrech rozhodly finiš jednoho z vrcholů zámořské motoristické sezony, závodu Daytona 500, pouhé centimetry. Podle chronometru to byla jediná setina vteřiny.
Tolik v cíli nedělního dramatu dělilo vítězného Dennyho Hamlina od Martian Truexe juniora na druhém místě. Bylo to poprvé, co se úvodní závod Sprint Cupu - elitní série NASCAR - rozhodl až na cílové čáře.
Hamlin se tak aspoň na chvíli zmocnil putovního "svatého grálu" amerického oválového závodění, ceny Harley J. Earl Trophy pro vítěze Daytony. Trofej se udílí už od roku 1955 a mezi jejími držiteli najdeme i u evropských fanoušků známá jména jako Mario Andretti, Richard Petty, Jeff Gordon, Jimmie Johnson či Dale Earnhardt junior.
Daytona láká řadu celebrit. Tradiční větu "Dámo a pánové, nastartujete svoje motory!" letos řekl herec Gerard Butler. Onou jedinou dámou byla míněna populární Danica Patricková.