reklama

Na ruské olympijské medailisty se snesl zlatý déšť odměn

Každý ruský medailista dostal automobil Audi Každý ruský medailista dostal automobil Audi Foto: Reuters

Moskva - Doslova zlatý déšť odměn se snesl na ruské sportovce, kteří na olympijských hrách v Londýně vybojovali medaile.

Za úspěchy pod pěti kruhy dostali vedle milionů a řádů i "čtyři kroužky", které mají na kapotách luxusní automobily Audi.

Kreml dlouho váhal, zda londýnskou olympiádu považovat za fiasko, protože sborná poprvé po 60 letech vypadla z první trojky v medailovém pořadí národů, ale nakonec ji přece označil za úspěšnou.

Putin: Je to úspěch. Máme více medailí

Z britských ostrovů olympionici přivezli o jednu zlatou, pět stříbrných a čtyři bronzové medaile více než před čtyřmi lety z Číny.

"Samozřejmě, v Pekingu jsme byli třetí v celkovém pořadí, ale v počtu medailí jsme více uspěli v Londýně. O deset medailí více je nepochybně úspěch," prohlásil prezident Vladimir Putin.

Na peněžní odměny za medaile státní pokladna vydělila na 300 milionů rublů (asi 192,5 milionu korun).

Po čtyřech milionech rublů za zlato (asi 2,6 milionu korun), 2,5 milionu za stříbro (asi 1,6 milionu korun) a 1,7 milionu rublů za bronz (asi milion korun).

Všichni medailisté dostali Audi

Další "dárek" zaplatili ruští podnikatelé.

Zlatí sportovci dostali limuzíny Audi A8, stříbrní Audi A7 a nejpočetnější bronzoví se museli spokojit s Audi A6. Slovy komentátorů "k aróma úspěchu patří i vůně benzínu".

Výčet odměn tím nekončí, ale je už dílem regionálních úřadů a sponzorů.

Kupříkladu je už známo, že judista Arsen Galstjan za první ruskou zlatou medaili na olympiádě dostal byt a vůz Mercedes, zatímco další šampion Mansur Isajev na odměnách od sponzorů zbohatl o milion dolarů (více než 20 milionů korun).

ČTK, Sport - 16. 8. 2012 9:00

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama