reklama

Muamba si dal dárek k narozeninám. Začal znovu chodit

Dedryck Boyata si otírá slzy při ošetřování jeho spoluhráče Fabrice Muamby Dedryck Boyata si otírá slzy při ošetřování jeho spoluhráče Fabrice Muamby Foto: Reuters

Londýn - Necelé tři týdny po zástavě srdce během fotbalového zápasu Anglického poháru udělal záložník Boltonu Fabrice Muamba první kroky.

Den před pátečními 24. narozeninami se dnes chvíli procházel po nemocniční chodbě, nicméně stále zůstává pod dohledem lékařů na jednotce intenzivní péče v Londýně.

"Vstal z postele, začal znovu chodit, mluvit a také má ten svůj široký úsměv, který u něj všichni tak rádi vidíme," řekl dnes novinářům trenér Boltonu Owen Coyle. Muamba zkolaboval 17. března při zápase na hřišti Tottenhamu. Lékaři se snažili obnovit srdeční činnost 78 minut, celou tu dobu už byl fakticky mrtvý.

Více o kolapsu Muamby:
Muambův kolaps pomohl odhalit leukémii u Petrova
Muamba zveřejnil na Twitteru svou aktuální fotku
Muamba byl 78 minut po smrti. Pak řekl: ´Ahoj, doktore´

"Je potřeba zdůraznit, že má před sebou ještě dlouhou cestu, ale jeho zlepšení je pozoruhodné. Postupuje správným směrem, snad to tak bude pokračovat," dodal Coyle na adresu bývalého člena anglické reprezentace do 21 let, který za Bolton odehrál za necelé čtyři roky 130 zápasů.

ČTK - 5. 4. 2012 18:48

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama