Kvalifikaci v Brazílii vyhrál Hamilton před Vettelem. Němec dostal napomenutí

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 10. 11. 2018 22:48
Lewis Hamilton vyhrál sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie formule 1 o pouhých 93 tisícin vteřiny před Sebastianem Vettelem.
Lewis Hamilton v Mercedesu
Lewis Hamilton v Mercedesu | Foto: Reuters

Pilot Ferrari však v Sao Paulu dostal napomenutí a pokutu 25 tisíc eur za porušení pravidel. Vettel během přestávky mezi jednotlivými částmi kvalifikace odmítl při rutinním vážení vozu vypnout motor a nakonec váhy zničil.

"Za takových podmínek nás neměli na vážení volat, musel jsem spěchat," řekl Vettel s odkazem na to, že během kvalifikace začalo pršet  jezdci pak chtěli co nejdřív na trať.

To Brit na cestě k 82. pole position kariéry během druhé části blokoval Sergeje Sirotkina, který právě jel rychlé kolo. To ale ředitelství závodu za zákrok hodný trestu nepovažovalo.

"Byla to náročná kvalifikace. Ferrari je tady velmi rychlé, prohlásil nyní už pětinásobný mistr světa.

Třetí skončil Valtteri Bottas v dalším Mercedesu, na čtvrté pozici dojel Kimi Räikkönen s Ferrari.

Velká cena Brazílie formule 1 startuje v neděli v 18:10. Grand Prix vysílá televize Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před startem.