Aktualizováno 16. 5. 2015 14:29
Výsledky kvalifikace na Velkou cenu Francie silničních motocyklů.
Jakub Kornfeil v sedle své KTM třídy Moto3.
Jakub Kornfeil v sedle své KTM třídy Moto3. | Foto: Drive M7 SIC Racing Team

Le Mans - Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Francie silničních motocyklů čtvrté místo a postaví se tak do druhé startovní řady.

Karel Hanika byl čtyřiadvacátý, ale kvůli kolizi s Juanfranem Guevaou v předchozím závodě v Jerezu musí za trest startovat z boxů.

Karel Abraham ve třídě MotoGP nepostoupil z první části kvalifikace a celkově mu patří 20. pozice.

Kornfeilovi sedlajícímu stroj KTM pomohl déšť, který přišel brzy po začátku 40minutové kvalifikace. Mnoho jezdců tak nestačilo zajet rychlý čas ještě na suché trati. Nejhůře dopadl asi lídr šampionátu Danny Kent, jenž si připsal až 30. čas.

Nejlepším kvalifikačním výkonem jezdec stáje Drive M7 SIC jsou zatím dvě třetí místa z loňské sezony, letos byl Kornfeil na startu zatím nejlépe dvanáctý.

Na pole position se zítra postaví domácí Fabio Quartararo na Hondě, na nějž Kornfeil ztratil 812 tisícin vteřiny. Od třetího místa, jež zaručuje start z první řady, ho dělila jediná desetina vteřiny.

Velká cena Francie, závod mistrovství světa silničních motocyklů - kvalifikace:

Moto3: 1. Quartararo (Fr./Honda) 1:44,763, 2. Navarro (Šp./Honda) -0,122, 3. Bagnaia (It./Mahindra) -0,694, 4. Kornfeil -0,812, ...24. Hanika (oba ČR/KTM) -3,617.

Moto2: 1. Rins (Šp./Kalex) 1:37,114, 2. Lowes (Brit./Speed Up) stejný čas, 3. Zarco (Fr./Kalex) -0,108.

MotoGP: 1. M. Márquez (Šp./Honda) 1:32,246, 2. Dovizioso (It./Ducati) -0,503, 3. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,600, ...20. Abraham (ČR/Honda) nepostoupil do druhé části kvalifikace.