Aktualizováno 14. 6. 2015 15:04
Výsledky Velké cena Katalánska silničních motocyklů.
karel Hnaika byl dnes v Barceloně bodům nejblíže, ale v boji o body spadl.
karel Hnaika byl dnes v Barceloně bodům nejblíže, ale v boji o body spadl. | Foto: KTM Media

Barcelona - Bez bodu se vrátí čeští závodníci z dnešní Velké cena Katalánska silničních motocyklů. Jakub Kornfeil a Karel Hanika ve třídě Moto3 spadli a Karel Abraham kvůli zranění ze včerejšího tréninku na start závodu MotoGP ani nenastoupil.

Kornfeila sestřelil soupeř

Zatím Kornfeil vypadl ze závodu po kolizi tří jezdců už v prvním kole, jeho krajan se po pomletějším startu začal postupně prokousávat do bodované Top 15.

"Měl jsem dobrý start, ale ve třetí zatáčce upadl Gabriel Rodrigo a vzal mě s sebou. Takže další smůla. Nešlo s tím vůbec nic dělat a tato Velká cena je jedno velké zklamání," postěžoval si Kornfeil.

Tři kola před koncem ale spadli i Hanika a bylo po nadějích na body.

Pro vítězství si v dramatickém klání nejslabší třídy dojel lídr seriálu, Brit Danny Kent.

Abraham si zlomil palec u nohy

Abraham na start závodu MotoGP nepustili lékaři. Po těžkém pádu v posledním volném tréninku byl jezdec v péči lékařů, kteří mu diagnostikovali dislokace palce na levé noze. Zranění si vyžádalo chirurgický zákrok, kterému se Abraham podrobil ještě včera odpoledne.

Rentgenový snímek Abrahamova zranění:

#xray of my toe + broken second metacarp

Fotka zveřejněná uživatelem Karel Abraham (@karel_abraham17),

V klání elitní třídy vyhrál stylem start - cíl Jorge Lorenzo, který se tak v průběžném hodnocení MS zavěsil už jen o jediný bod za Valentina Rossiho. Španělův týmový kolega z Yamahy byl dnes druhý, na stupně vítězů se postavil také třetí Dani Pedrosa v sedle Hondy.

Marquezovi se rozplývají naděje

Naopak pro obhájce titulu Marca Marqueze byl dnešní domácí závod katastrofou. Španěl ve třetím kole spadl a začínají se mu tak rozplývat naděje na třetí titul mistra světa v řadě. Mladý Španěl má po dnešku přesně polovinu bodů jako vedoucí muž seriálu.

Pád Marca Marqueze:

Také v závodě Moto2 vyhrál podobně jako v nejslabší třídě lídr seriálu, Francouz Johann Zarco triumfoval s náskokem necelé půl vteřiny před domácím Alexem Rinsem.

Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně:

Moto3: 1. Kent (Brit./Honda) 40:59,419, 2. Bastianini (It./Honda) -0,035, 3. Vázquez (Šp./Honda) -0,600, 4. Antonelli (It./Honda) -0,687, 5. Oliveira (Portug./KTM) -0,827, 6. Navarro (Šp./Honda) -0,913, ...Hanika, Kornfeil (oba ČR/KTM) nedokončili.

Pořadí MS (po 7 z 18 závodů): 1. Kent 149 b., 2. Bastianini 98, 3. Oliveira 77, 4. Vázquez 76, 5. Fenati (It./KTM) 75, 6. I. Viňales (Šp./Husqvarna) 64, ...15. Hanika 18, 16. Kornfeil 17.

Moto2: 1. Zarco (Fr./Kalex) 41:15,487, 2. Rins -0,426, 3. Rabat (oba Šp./Kalex) -1,115, 4. Lowes (Brit./Speed Up) -3,914, 5. Salom (Šp./Kalex) -7,080, 6. Lüthi (Švýc./Kalex) -7,383.

Průběžné pořadí MS (po 7 z 18 závodů): 1. Zarco 134, 2. Rabat 94, 3. Lowes 80, 4. Lüthi 78, 5. Rins 74, 6. Folger (Něm./Kalex) 66.

MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 42:53,208, 2. Rossi (It./Yamaha) -0,885, 3. Pedrosa (Šp./Honda) -19,455, 4. Iannone (It./Ducati) -24,925, 5. Smith (Brit./Yamaha) -27,782, 6. M. Viňales (Šp./Suzuki) -29,559.

Průběžné pořadí MS (po 7 z 18 závodů): 1. Rossi 138, 2. Lorenzo 137, 3. Iannone 94, 4. Dovizioso (It./Ducati) 83, 5. M. Márquez (Šp./Honda) 69, 6. Smith 68.