VIDEO Neuvěřitelná hrubka Petra Čecha

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
12. 6. 2012 20:00
Fotbalový brankář české reprezentace Petr Čech dal opět vzpomenout na svou chybu z posledního Eura v zápase s Tureckem.
Chyba Petra Čecha v duelu Česko - Řecko | Video: Sport

Praha - Petru Čechovi vypadl v zápase základní skupiny mistrovství Evropy proti Řecku míč z rukou a soupeř českého týmu poté skóruje.

Že vám to něco připomíná? Nejenom vám...

Na svou hrubici zpřed čtyř let při posledním zápase evropského šampionátu proti Turecku dal podobným kiksem v zápase s Řeckem vzpomenout gólman Petr Čech.

Pamatujete? 15. června 2008 vedli Češi nad Tureckem 2:1 a byli tři minuty od postupu do čtvrtfinále Eura. Jenže poté přišlo fatální selhání Petra Čecha, dva údery Nihata a místo radosti slzy, vztek a smutek v českém balení.

Střih - 12. června 2012. Čeští fotbalisté vedou nad Řeckem 2:0, v zápase, ve kterém musí pro postupovou naději do čtvrtfinále minimálně uhrát bod (nejlépe vyhrát), když se snáší v 53. minutě lehký míč na hranici penaltového puntíku do českého vápna.

Petr Čech si pro něj jde, stejně jako stoper Tomáš Sivok. Jenže ještě než dojde k jejich vzájemnému kontaktu, vypadává českému brankáři míč z rukavic, padá pod nohy Theofanise Gekase a ten snižuje na 1:2.

Nejen reprezentační jedničce se v ten moment promítne v hlavě čtyři roky stará vzpomínka. "Mně ten míč na lajně z rukou nevypadl," glosoval tehdy vyřazení z Eura manažer reprezentace Vlastimil Košťál, a hodil tak vinu za vyřazení na Čecha.

Ten v jednom z rozhovorů před letošním šampionátem přiznal, že by rád své tehdejší zaváhání napravil...

Přestože mu předsevzetí nevyšlo, jeho chyba tentokrát ztrátu náskoku českého týmu neznamenala. Češi vedení 2:1 nakonec udrželi a jsou dál v boji o postup do čtvrtfinále.