VIDEO Michálek pomohl gólem k výhře, asistoval mu Hemský

29. 3. 2014 6:34
Podívejte se na gól Milana Michálka po krásné akci celého útoku | Video: nhl.com

New York - Milan Michálek přispěl v pátečním utkání NHL za asistence Aleše Hemského jedním gólem k výhře Ottawy 5:3 nad Chicagem.

Jindřichohradecký rodák zakončoval brankou na 3:0 pohlednou akci celého útoku: Hemský zatáhl puk po pravé straně z obranné do útočné třetiny, přihrál ho na střed Jasonu Spezzovi, který u levé tyčky našel osamoceného Michálka, který střílel do odkryté branky.

Brankář Anderson stále věří

Hlavním strůjcem vítězství Senators nad obhájcem Stanleyova poháru byl Craig Anderson. Americký gólman, který týmu chyběl minulé tři týdny kvůli zranění, ve svém prvním utkání po uzdravení kryl 46 střel soupeře.

I díky jeho zásahům si ještě Ottawa drží teoretickou šanci na play off, když devět utkání před koncem základní části ztrácí z dvanácté příčky ve Východní konferenci šest bodů na poslední postupové místo do play off.

"Cokoli je možné. Ale porazíte se sami, pokud začneme myslet stylem: Když vyhrajeme všechny zbývající zápasy, dostaneme se tam," komentoval Anderson naděje týmu na play off.

"Stejně tak se nesmíme zaobírat myšlenkami, co mohlo nebo mělo být a tak dále. Musíme se řídit aktuálním stavem, žít v přítomnosti a soustředit se na nejbližší zápas. A když budeme vyhrávat, všechno je možné," dodal.

Šmíd zápas nedohrál

Předposlední tým Západní konference Calgary porazilo na svém ledě New York Rangers 4:3. Od první třetiny se ale muselo obejít bez českého obránce Ladislava Šmída, který po střetu s Derekem Dorsettem odstoupil ze zápasu.

V dramatickém duelu hosté v rozmezí 23. až 26. minuty otočili z 0:2 na 3:2, ale v závěru druhé třetiny znovu dvakrát inkasovali. Rozdílovou trefu si připsal Mike Cammalleri, jenž od uzávěrky přestupů vstřelil v třináctí zápasech deset branek, z nichž čtyři byly vítězné.

Horší než Calgary je v Západní konferenci pouze Edmonton, který se ale v pátek rovněž radoval ze zisku dvou bodů, když udolal favorizovaný Anaheim 4:3 v prodloužení. Hrdinou utkání byl brankář Edmontonu Ben Scrivens, jenž čelil 51 střelám. Zápas rozhodl v čase 63:51 Andrew Ference.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Toronto 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 6. Lecavalier, 32. Hartnell, 45. Giroux, 53. Simmonds - 21. Van Riemsdyk, 47. Bolland. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19.963.

Columbus - Pittsburgh 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky: 57. Calvert - 51. Kunitz, 52. Bennett. Střely na branku: 36:31. Diváci: 18.908.

Ottawa - Chicago 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 10. Condra, 20. Ceci, 21. M. Michálek (Hemský), 46. Turris, 51. MacArthur - 31. Sharp, 40. Hossa, 57. Seabrook. Střely na branku: 29:49. Diváci: 18.922.

Dallas - Nashville 7:3 (2:0, 3:2, 2:1)
Branky: 9. Garbutt, 15. Fiddler, 26. Sceviour, 29. Chiasson, 32. Daley, 48. Ničuškin, 48. Eakin - 23. Hörnqvist, 30. Del Zotto, 42. Nystrom. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.532.

Calgary - NY Rangers 4:3 (2:0, 2:3, 0:0)
Branky: 5. Colborne, 17. Giordano, 34. Westgarth, 40. Cammalleri - 23. Boyle, 23. Diaz, 26. B. Richards. Střely na branku: 28:41. Diváci: 19.289.

Edmonton - Anaheim 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 5. Gagner, 31. Eberle, 49. Klefborn, 64. Ference - 1. Bonino, 36. Maroon, 56. Perreault. Střely na branku: 23:51. Diváci: 16.839.

3. Colorado 73 46 6 21 224:200 98
4. Minnesota 74 37 11 26 183:188 85
5. Dallas 73 35 11 27 210:210 81
6. Winnipeg 74 33 9 32 206:216 75
7. Nashville 75 32 11 32 186:226 75

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.