Miami ztrácí v sérii s Indianou, Spurs opět neporaženi

18. 5. 2012 9:15
Hvězdné Miami nestačilo na Indianu. San Antonio porazilo Clippers i podruhé

Indianapolis - Basketbalisté Indiany překvapivě jasně porazili hvězdné Miami 94:75 a ujali se v sérii druhého kola play off NBA vedení 2:1. San Antonio si poradilo s Clippers a po výhře 105:88 vede 2:0.

Indiana přehrála Miami týmovým výkonem. Zápas se zlomil ve třetí části, když nejprve Dwyane Wade poslal Miami do vedení 47:45, ale domácí zareagovali šňůrou 19:3 a svůj náskok už nepustili. Wade zaznamenal jen pět bodů, což při absenci Chrise Boshe bylo pro Heat smrtící.

"Myslím, že dnes jsem přepsal historii," řekl Wade, který v první půli nedal ani bod, což se mu v play off stalo poprvé po 95 zápasech.

Indiana předčila soupeře 52:36 na doskoky. Střelecky vedl Pacers George Hill s 20 body, Roy Hibbert přidal 19 bodů a 18 doskoků.

Nejlepším střelcem Miami byl Mario Chalmers s 25 body, LeBron James dal 22 bodů, na které však potřeboval 22 střel. Wade trefil jen dvě z 15 střel z pole.

Indianě znovu zafungovalo kouzlo třetí čtvrtiny. V druhém utkání série porazila Miami v této části 28:14, tentokrát kralovala poměrem 26:12. Pacers se ve třetí části dařilo už v sérii s Orlandem, když všechny třetí čtvrtiny ovládla dohromady 127:84.

San Antonio stále bez porážky

San Antonio znovu zdolalo Clippers a stále v play off neprohrálo. Clippers v utkání naposledy vedli v první čtvrtině 10:9, od té chvíle už jen ztráceli. Ve třetí čtvrtině hosté stáhli patnáctibodové manko na pět bodů, ale Spurs opět utekli a druhé vítězství v sérii už si vzít nenechali. K výhře přispěl 22 body Tony Parker, 18 bodů přidal Tim Duncan.

Za Clippers nastřílel 20 bodů Blake Griffin, který si však připsal jediný doskok. Chris Paul dal deset bodů a příliš se nezlepšil oproti prvnímu zápasu (šest bodů).

"Snažíme se v obraně znepříjemnit Chrisu Paulovi život, aby musel střílet z těžkých pozic. To nám zatím vychází," řekl Parker, který v den zápasu oslavil třicáté narozeniny. "Zkusili mě dostat ze hry v prvním utkání, takže jsem musel být trpělivý. Dnes ve druhé půli změnili obranu, a tak se pro mě začaly otevírat možnosti v útoku," uvedl.