Mešanovič mezi posilami Slavie vyčníval. Ostatní byli nervózní, říká Uhrin

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
14. 2. 2016 7:01
Na hřišti fotbalové Slavie se v sobotu objevily čtyři z osmi zimních posil sešívaného celku a nakonec přispěly k výhře 2:0 nad Brnem. Nejvíce vyčníval bosenský útočník Muris Mešanovič, který se postaral o úvodní trefu. Lukáše Železníka Josefa Hušbauera trochu svazovala nervozita.
Radost Slavie z prvního gólu Murise Mešanoviče
Radost Slavie z prvního gólu Murise Mešanoviče | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Očekávání byla veliká. Však se také na první jarní ligový zápas fotbalistů Slavie přišlo podívat 12 067 diváků. Na hřišti se totiž v sobotu objevily čtyři z osmi zimních posil sešívaného celku a nakonec přispěly k výhře 2:0 nad Brnem. Nejvíce vyčníval bosenský útočník Muris Mešanovič, který se postaral o úvodní trefu.

Vraťme Slavii do pohárů. Tribuna Sever v Edenu tímto vzkazem jasně dala najevo, kde by ráda viděla svůj klub na konci ligového ročníku. A fanoušci museli být spokojení, protože už první zápas ukázal, že vedení Slavie při výběru nových akvizic zřejmě nesáhlo úplně vedle.

Jako první se ukázala posila z Jihlavy. V páté minutě ještě Mešanovičův ostrý centr lapil gólman, ale dalších deset minut nato už se k němu odrazil míč ze standardní situace a jemu stačilo jen doklepnout do brány. První gól v novém dresu a stačilo mu k tomu sotva čtvrt hodiny.

"Mešanovič hrál velice dobře, podržel balón, byl dominantní a Brnu dělal velké problémy," chválil pětadvacetiletého útočníka trenér Dušan Uhrin. A to měl Bosňan další velkou šanci v 70. minutě, kdy mu však v ideální pozici ve vápně nesedla střela bez přípravy a míč vyrazil brankář.

Hušbauer kazil dlouhé přihrávky

Neztratil se ani Josef Hušbauer, který přišel v zimě ze Sparty. To na něj byl pískán faul, po kterém Slavia dala první gól. Byl aktivní, chodil si pro míče hluboko do pole a pak je posílal spoluhráčům za obranu. Jenže ne vždycky si s novými kolegy porozuměl nebo neměl pas potřebné parametry.

"Hušbauer už v přípravných utkáních ukázal, že by mohl být takovým režisérem, měl tam tři čtyři míče, které nedal přesně. Já po něm ale chci, aby to takhle zkoušel. Že se to nepovedlo, to se nedá nic dělat. Hlavně udrží dobře balón, zklidní hru. To je pro nás důležité," hodnotil záložníka Uhrin, který některé jeho nedostatky přisoudil i nervozitě.

Ta byla nejvíce znát na Lukáši Železníkovi. Několikrát se před ním otevřel prostor, kdy mohl potáhnout balón, ale ten mu v kritickou chvíli poskočil, nebo si ho špatně posunul a raději rychle hledal spoluhráče, kterému by přihrál.

Železník si musí zvyknout

V 25. minutě se k němu snášel ve vápně centr, který volal po tvrdém voleji, ale zvolil jistotu v podobě placírky k tyči, která tak postrádala patřičnou razanci. Na začátku druhé půle už se radoval z gólu po šťastné teči, jenže sudí ho usvědčil z ofsajdu.

"Byl trochu nervóznější, než jsem si myslel, že bude. Proto některé míče, které měl, zbytečně uspěchal. Přeci jen tu ti noví kluci hráli poprvé. Železník tady na Slavii snad ani jako soupeř nikdy nehrál, přišlo 12 tisíc lidí, takže tam určitý tlak je. On si zvykne," věří trenér sešívaných stejně jako dalšímu novicovi Janu Bořilovi.

Ne za vším ale lze hledat nervozitu. Míče odskakovaly i jiným domácím hráčům. V druhé půli měli i štěstí, když sudí neuznal pro údajný faul gól Jovanovice.  "Drnčelo nám to, nezpracovali jsme rychle míč, povrch nebyl ideální, ale hráči do toho dali všechno," doplnil Uhrin.

Slavia se tak o skóre posunula na čtvrté místo tabulky. "Vstup do začátku půlsezony je důležitý, nechci to nějak přeceňovat, kol je před námi hodně. Ale jsme rádi za těžce získané tři body."

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16