reklama

Měřit hokej stopkami, to je vrchol. Šampionát skřípe

Trenér Hadamczik se podivuje nad organizací šampionátu Trenér Hadamczik se podivuje nad organizací šampionátu Foto: Reuters

Stockholm - Pramalou radost ze současného formátu mistrovství světa i jeho organizace má trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik.

Šampionát, který poprvé v historii hostí dvě země, tedy Finsko a Švédsko, podle českého lodivoda nedokáže přitáhnout zájem diváků tolik, jako když mistrovství pořádal jeden stát.

"Nemyslím si, že je to dobré řešení," prohlásil Hadamczik v rozhovoru pro Aktuálně.cz. "Myslím si, že ten současný model neprospívá hokeji. Když to bylo v jedné zemi, tak se na to všichni těšili, ta dvě města byla zblázněná do hokeje a byl o to zájem. Ale takhle?"

Na rozdíl od předchozího mistrovství světa ve slovenské Bratislavě a Košicích se navíc především ve Stockholmu projevují i organizační a technické potíže.

"S loňským šampionátem v Bratislavě se to vůbec nedá srovnávat," nabízí český kouč okamžitě příklad dobře zvládnutého pořadatelství mistrovství světa. "Tam chodili diváci a i zázemí bylo naprosto perfektní."

Na tiskovku v golfovém vozíčku

S obojím, tedy diváky i zázemím, přitom pořadatelé v Helsinkách a Stockholmu mají v prvních dnech šampionátu velké problémy.

Běžné lístky na zápasy v základní skupině stojí sto padesát až dvě sta eur (přibližně 3750 - 5000 korun), což je i na severské diváky až příliš. Před rokem v Bratislavě přitom byly ceny lístků v základní fázi turnaje čtvrtinové. Pořadatelé se proto snaží nyní ceny upravit, nicméně je otázkou, zdali se jim to podaří.

Pokulhává také organizační stránka celého šampionátu, která se týká i samotných hráčů a týmů. "Tady nejen nechodí diváci, ale ani ta organizace není dobrá. Třeba na tiskovou konferenci se přesouváme přes celou halu v golfovém vozíku - a když to nestihneme, tak je z toho hned pokuta," kroutí hlavou český lodivod.

Potíže domácích pořadatelů ilustrovaly i úterní technické potíže v utkání mezi Kazachstánem a Běloruskem, kdy dokonce museli časoměřiči měřit odehraný čas stopkami.

Jakub Šafránek - 10. 5. 2012 6:00

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama