Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál Sajfutdinov, Milík byl čtvrtý

8. 9. 2014 23:04
Plochodrážní Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál v Praze na Markétě velký favorit Emil Sajfutdinov z Ruska.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Plochodrážní Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál v Praze na Markétě velký favorit Emil Sajfutdinov z Ruska před Chorvatem Juricou Pavlicem a vítězem posledních dvou ročníků Rafalem Okoniewským z Polska. Nejlepší z českých závodníků v 46. ročníku Václav Milík dojel čtvrtý.

Ve čtvrté jízdě upadl Michele Paco Castagna a závod pro něj skončil, což byl ale jediný vážnější karambol večera, jenž se jinak odvíjel ve velmi rychlém tempu, které organizátoři nasadili s vidinou blížícího se deště. A stejně rychle jezdil také čtyřiadvacetiletý Sajfutdinov, vítěz české Grand Prix v roce 2009.

Svá první tři vystoupení s přehledem vyhrál, pak si jeho skalp připsal český talent Milík. "Chválil mě, že jsem to dobře zajel. Oni tihle jezdci vědí, že když je někdo ještě neporazil a povede se jim to, tak z toho mají radost. Podal mi ruku a ještě se smál. Aby ne, když to pak ještě celé vyhrál," podotkl Milík.

I díky tomu se oba dva srovnali po základním rozpisu na 13 bodech, do pětičlenného finále společně s nimi proklouzli ještě Pavlic, Lotyš Maksims Bogdanovs a jen díky většímu počtu vítězství na úkor Eduarda Krčmáře obhájce Okoniewski.

Sajfutdinov ve finále, při němž již na dráhu dopadaly první dešťové kapky, vystřelil od začátku za vítězstvím. "Tento stadion mi zjevně perfektně sedí, když jsem si tady zase zopakoval triumf," pousmál se Sajfutdinov. "To vítězství ve zdejší Grand Prix si velmi dobře pamatuji. Jsem rád, že mi to takhle vyšlo," dodal.

Ve finále vedle něho startující Milík jel zpočátku poslední, ale alespoň o jednu příčku si stihl polepšit. "Na startu nezabrala správně motorka," litoval Milík.

Přestože neobhájil prvenství a nedovršil zlatý hattrick, vypadal na tiskové konferenci spokojeně i Okoniewski. "Na začátku jsme trošku hledali správné nastavení motorky. Potom už to bylo lepší, ale ti dva (Sajfutdinov a Pavlic) byli dneska prostě lepší," uznal Okoniewski.