Meilutyteová překonala prsařský rekord na stovce

12. 10. 2013 21:16
Litevka Ruta Meilutyteová se po olympiádě v Londýně stala velkou plaveckou hvězdou

Moskva - Šestnáctiletá litevská plavecká hvězda Ruta Meilutyteová překonala na Světovém poháru v Moskvě světový rekord na 100 metrů prsa v krátkém bazénu.

Olympijská vítězka a mistryně světa vyhrála v rozplavbě v čase 1:02,36 minuty, jímž ubrala 34 setin z dosavadního maxima, které držela od roku 2009 Američanka Rebecca Soniová.

Meilutyteová porazila suverénně o 1,17 sekundy druhou Rusku Julii Jefimovovou, která byla nejrychlejší v dopoledních rozplavbách. Pro mladou Litevku je to už třetí světový rekord v letošním roce. Na mistrovství světa v Barceloně na přelomu července a srpna zaplavala historická maxima na 50 a 100 metrů prsa.