Medaile byla blízko, ale máme houby, litoval Voráček

Lukáš Caha Lukáš Caha
17. 5. 2015 20:13
Jakub Voráček jako kapitán národní tým k medaili na domácím mistrovství světa nedovedl, přesto si Češi mohli vychutnat hlasitý aplaus svých fanoušků po porážce 0:3 v zápase o třetí místo se Spojenými
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Jakub Voráček jako kapitán národní tým k medaili na domácím mistrovství světa nedovedl, přesto si Češi mohli vychutnat hlasitý aplaus svých fanoušků po porážce 0:3 v zápase o třetí místo se Spojenými státy.

"Fanoušci nás hnali celý turnaj. Když jsme vyhrávali, i když jsme vyhrávali,“ ocenil publikum pětadvacetiletý odchovanec kladenského hokeje.

V očích neskrýval zklamání, přesto se na čtvrté místo snaží dívat sportovně a věří, že tým trenéra Vladimíra Růžičky zužitkuje zkušenosti z tohoto turnaje v příštích letech.

Poslední dva zápasy jste nedali jediný gól. Docházely vám už síly?
Ano. Je těžké hrát za stavu 0:2 a dnes za 0:3. I v té třetí třetině jsme si vytvořili šance, ale když nedáš gól, nemůžeš vyhrát. Můžu dát ruku do ohně za každého kluka, že na tom ledě nechal všechno. Musíme ale pogratulovat Americe k bronzu.

Ameriku jste přestříleli, přesto to nestačilo. Jak těžké to bylo psychicky?
Doufali jsme, že nám tam něco padne. Alespoň dva góly z toho tlaku jsme mohli dát, ale jejich gólman zachytal výborně. My měli osmatřicet střel, což je hodně, ale nic jsme z toho nevytěžili. Je to velké zklamání. Musíme se na to podívat sportovně. Máme spoustu mladých kluků, kteří mohou ty zkušenosti zúročit v příštích letech.

Bylo vidět, že jste i v těch posledních minutách bojovali a chtěli dát alespoň gól pro lidi…
Stoprocentně. Zasloužili by si to za ten celý turnaj, jak nás podporovali. Bohužel nám to tam nepadlo.

Co chybělo k té medaili?
Těžko říct. Makali jsme každé střídání, šli jsme do branky, ale nic tam nepadlo. Je moc brzo na to, abych hodnotil, proč tu medaili nemáme.

Diváci vám přesto v závěru tleskali ve stoje. Je to alespoň nějaká náplast na to čtvrté místo?
Samozřejmě. Podporovali nás celý turnaj. Když jsme prohrávali, i když jsme vyhrávali.

Jaký pocit máte z celého toho turnaje?
Když prohraješ poslední dva zápasy v sezóně… Je to těžké hodnotit takto brzo po zápase. Byli jsme dost blízko medaile, ale máme houby.