Maslák vyhrál ve Slovinsku čtvrtku za 45,09 sekundy

1. 7. 2015 22:00
Pavel Maslák vyhrál na atletickém mítinku ve slovinském Velenje běh na 400 metrů a posunul si letošní nejlepší čas na 45,09 sekundy.
Pavel Maslák.
Pavel Maslák. | Foto: Tomáš Liška

Velenje (Slovinsko) - Pavel Maslák vyhrál na atletickém mítinku ve slovinském Velenje běh na 400 metrů a posunul si letošní nejlepší čas na 45,09 sekundy. Výkonem, kterým zaostal o tři desetiny za vlastním českým rekordem z loňska, se ve světových tabulkách roku zařadil na 24. místo.

"Rozběhl jsem to, jak jsem chtěl, ale možná o trošku rychleji. Na 300 m jsem už cítil, že je to překoplý. Doufal jsem, že udržím první místo. Mohlo to být rychlejší, kdybych běžel ještě se soupeři. Jsem zvědavý na Paříž (sobotní mítink Diamantové ligy). Těším se, ale uvidím, co se mnou udělají tři starty v šesti dnech," citoval Masláka web topathletics.org.

Halový mistr světa Maslák dosud zaběhl nejrychlejší čtvrtku v sezoně před třemi týdny v Oslu. Na mítinku Diamantové ligy v norské metropoli skončil třetí v čase 45,39 sekundy. Nikola Ogrodníková byla ve Velenje v oštěpu pátá (54,42), zvítězila Ruska Maria Abakumovová výkonem 59,85.