Lvíčata začala kvalifikaci o Euro výhrou nad Maltou

4. 9. 2015 19:51
Fotbalisté do 21 vstoupili do kvalifikace o Euro 2017 výhrou nad Maltou 4:1.
Patrik Schick.
Patrik Schick. | Foto: ČTK

Jablonec - Čeští fotbalisté do 21 let vstoupili do kvalifikace o Euro 2017 vítězstvím 4:1 nad Maltou. O dva góly vítězů se postaral Patrik Schick, další góly domácích přidali Aleš Čermák a Robert Hrubý.

Sedmnáctiletý Václav Černý se stal nejmladším českým reprezentantem v této věkové kategorii, svůj povedený výkon vyšperkoval jednou asistencí.

Lavička byl s výsledkem spokojený

"Na to, že to byl první společný zápas po pár trénincích podali kluci slušný výkon. Myslím, že až na pár okamžiků jsme měli zápas jasně pod kontrolou. Určitě ale musíme zapracovat do dalšího duelu na okénkách v obraně," řekl České televizi nový kouč týmu Vítězslav Lavička, jehož výběr čeká další zápas už v úterý na půdě Lotyšska. To dnes nestačilo po výsledku 0:2 na Belgii.

Češi vstoupili do zápasu dle očekávání aktivněji, hned první vážnější akce skončila gólem. Havlík v 10. minutě na levém křídle nacentroval krásně do "kapsy" mezi obránce a brankáře a dlouhán Schick neměl problém poslat míč do sítě.

Mladíci rychle reagovali na gól Malty

O jedenáct minut později už to bylo o dva góly, tentokrát vymotal na pravém křídle maltské obránce mladík Černý a jeho přízemní míč do malého vápna poslal Schick opět za bezmocného Borga.

Domácí poté trochu polevili v aktivitě, snažili se hodně kombinovat a dovést míč až do sítě, což se jim vymstilo. Osm minut před pauzou využil nedorozumění v české defenzivě Montebello.

Jakoukoliv snahu outsidera o komplikace zápasu ale vzápětí uťal střelou z hranice vápna po "krásné přihrávce" obránce Malty český kapitán Čermák. Po změně stran se zápas de facto už jen dohrával, v 56. minutě dal razítko na českou výhru tečovanou střelou z osmnácti metrů Hrubý.

Utkání skupiny 1 kvalifikace na ME 2017 fotbalistů do 21 let v Jablonci:

ČR - Malta 4:1 (3:1)

Branky: 10. a 21. Schick, 38. Čermák, 56. Hrubý - 37. Montebello. Rozhodčí: Hasanov - Husejnov, Musajev (všichni Ázerb.). ŽK: Bezzina, Camenzuli (oba Malta). Diváci: 2086.

ČR: Vorel - Matějů, Lüftner, Kaša, Holzer - Černý (64. Klobása), Čermák (70. Daniel Tetour), Hrubý, Trávník, Havlík - Schick (82. Linhart). Trenér: Lavička.

Malta: J. Borg - Briffa, Zerafa, Arab, Attard - Bezzina (62. Agius) - Muscat (74. Mbong), Cesare (84. C. Borg), Camenzuli - Montebello, Cremona. Trenér: Vella.

Moldavsko - Černá Hora 1:0, Lotyšsko - Belgie 0:2.

1. Belgie 2 2 0 0 4:1 6
2. Moldavsko 4 1 1 2 2:3 4
3. Malta 3 1 1 1 3:5 4
4. ČR 1 1 0 0 4:1 3
5. Černá Hora 2 1 0 1 1:1 3