Lundqvist vychytal druhou nulu a vítězství nad New Jersey

19. 5. 2012 22:00
Dan Boyle gratuluje Henriku Lundqvistovi k vychytané nule
Dan Boyle gratuluje Henriku Lundqvistovi k vychytané nule | Foto: Reuters

New York - Hokejisté New York Rangers vyhráli třetí finále Východní konference NHL na ledě New Jersey Devils 3:0 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy.

Hrdinou duelu byl gólman Henrik Lundqvist, jenž vychytal čisté konto díky 36 zákrokům.

Průběh utkání byl hodně podobný prvnímu zápasu série, jenž skončil stejným výsledkem. Po dvou bezbrankových třetinách otevřel i dnes skóre Dan Girardi, který se trefil ve 44. minutě.

Také druhý střelec byl stejný jako v pondělí, tentokrát Chris Kreider překonal Martina Brodeura už dvě minuty po Girardim. Pojistku do prázdné branky přidal v 58. minutě Ryan Callahan.

Domácí Devils i díky šesti pokusům Ilji Kovalčuka soupeře přestříleli 36:22, ale švédského brankáře Lundqvista nepřekonali už podruhé v sérii.

Čtvrtý zápas je na programu v pondělí opět v New Jersey.

Výsledek:

New Jersey - New York Rangers 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky: 44. Girardi, 46. Kreider, 58. Callahan. Střely na branku: 36:22. Diváci: 17.625. Stav série: 1:2.