Los Angeles vyhrálo posedmé v řadě, St. Louis vede NHL

10. 3. 2014 6:30
Žádný český hráč v nedělním programu NHL nebodoval.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

New York - Aktuálně nejlepší formou se v NHL pyšní hokejisté Los Angeles, kteří uspěli v Edmontonu 4:2 a připsali si sedmé vítězství v řadě. Kings o prodloužení série rozhodli třemi góly v prostřední části. Žádný český hráč v nedělním programu NHL nebodoval.

Hokejisté Bostonu se propracovali výhrou 5:2 na ledě Floridy do čela Východní konference o bod před Pittsburgh. Hosté zlomili nerozhodný stav čtyřmi góly v závěrečné části. Jednu z jejich branek vstřelil slovenský obránce Andrej Meszároš, který za Bruins odehrál po výměně z Philadelphie premiérové utkání.

Vedení se měnilo i v Západní konferenci. St. Louis vítězstvím 3:2 po samostatných nájezdech v Minnesotě vystřídalo v pozici lídra soutěže Anaheim. Blues v utkání sice promarnili v utkání dvoubrankový náskok z první třetiny, ale v rozstřelu o zisku bonusového bodu rozhodl T. J. Oshie.

V brance Buffala dostal před Michalem Neuvirthem přednost Jhonas Enroth, který i přes solidní výkon a 29 zákroků nezabránil porážce týmu 1:2 s Chicagem. Vítězný gól vstřelil ve 42. minutě Jonathan Toews. Ve zbývajícím utkání nedělního programu NHL porazil New York Rangers doma Detroit 3:0 a byl jediným týmem, který na svém ledě zvítězil.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Detroit 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 41. a 53. Kreider, 6. B. Boyle. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.006.

Florida - Boston 2:5 (0:0, 1:1, 1:4)

Branky: 27. a 52. Hayes - 30. Meszároš, 48. Krug, 52. Bergeron, 53. Iginla, 59. Kelly. Střely na branku: 22:42. Diváci: 18.858.

Buffalo - Chicago 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 10. Stafford - 4. P. Kane, 42. Toews. Střely na branku: 21:31. Diváci: 19.070.

Minnesota - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 24. Pominville, 28. Moulson - 4. a rozhodující sam. nájezd Oshie, 9. Colaiacovo. Střely na branku: 19:22. Diváci: 18.909.

Edmonton - Los Angeles 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky: 8. Hall, 43. Gagner - 2. a 31. J. Carter, 29. Martinez, 36. Lewis. Střely na branku: 27:50. Diváci: 16.839.