Loňští finalisté vstoupili do play off NBA vítězně

21. 4. 2014 9:17
Obhájce titulu Miami Heat vstoupilo do vyřazovacích bojů NBA vítězstvím nad Charlotte 99:88. Nezaváhal ani nejlepší tým základní části a loňský finalista San Antonio.
LeBron James z Miami Heat při střelbě.
LeBron James z Miami Heat při střelbě. | Foto: Reuters

Miami - Obhájce titulu Miami Heat vstoupilo do vyřazovacích bojů NBA vítězstvím nad Charlotte 99:88. Nezaváhal ani nejlepší tým základní části a loňský finalista San Antonio, které porazilo Dallas 90:85.

Basketbalisté Washingtonu dokázali zvítězit v Chicagu 103:92 a Portland dobyl palubovku Houstonu 122:120 po prodloužení.

Úřadující šampioni z Miami nezačali proti Charlotte dobře a v úvodu prohrávali 12:21, v poločase ale už měl navrch floridský celek. Bobcats se ještě dostali do vedení v třetí části, ale pak Miami přidalo na obrátkách. Domácí v závěrečné čtvrtině předvedli šňůru 18:4 a vedení už si pohlídali.

LeBron nasázel sedmadvacet bodů

LeBron James se na vítězství podílel 27 body a devíti doskoky, Dwyane Wade přidal 23 bodů a náhradník James Jones za 14 minut na hřišti stihl 12 bodů. Za hosty nastřílel Kemba Walker 20 bodů, Al Jefferson o dva méně a dohrával s poraněnou nohou.

"Začali jsme špatně, kluci byli trochu nervózní. Ale na konci první čtvrtiny jsme už našli rytmus," řekl kouč Miami Erik Spoelstra poté, co jeho svěřenci porazili Charlotte i posedmnácté v řadě.

San Antonio prodloužilo vítěznou šňůru nad Dallasem na deset utkání, ale také se nadřelo. Osmým nasazeným Mavericks se sice nevydařil vstup do zápasu, když trefili jen tři z 15 střel a záhy prohrávali dvouciferným rozdílem, jenže v poločase už o bod vedli. Sedm minut před koncem měl Dallas náskok deset bodů, ale domácí zbytek zápasu ovládli 19:4.

Duncan a Parker excelovali

Spurs se mohli opřít o výkon brzy osmatřicetiletého Tima Duncana, jenž nastřílel 27 bodů. Velké problémy obraně Dallasu dělal i Tony Parker, jenž se dostal na 21 bodů. Nejlepším střelcem Dallasu byl s 19 body Devin Harris. Dirk Nowitzki se trápil, proměnil jen čtyři ze 14 střel a zůstal na 11 bodech.

Washington zvládl smazat manko 13 bodů z třetí čtvrtiny a dokázal uspět na chicagské palubovce. "Jen nebe je limitem, když hrajeme, jak máme," řekl brazilský pivot Nené, který vedl Wizards s 24 body.

O první prodloužení letošního play off se postarali hráči Portlandu a Houstonu. Hrdinou byl kapitán Portlandu LaMarcus Aldridge, jenž si připsal 46 bodů, 18 doskoků a dvě vteřiny před koncem normální hrací doby srovnal na 106:106. Rozehrávač Damian Lillard přidal 31 bodů a dvěma trestnými hody 17 vteřin před koncem prodloužení definitivně posunul domácí do vedení.

Aldridge s Lillardem jsou od roku 1992 prvními spoluhráči, kteří v utkání play off překonali hranice 45 a 30 bodů. Před 22 lety to naposledy dokázali Michael Jordan a Scottie Pippen během slavné éry Chicaga Bulls.