VIDEO Sterling zářil a Liverpool jde v Anglii za titulem

Aktualizováno 20. 4. 2014 19:13
Liverpool má tři kola před koncem náskok pět bodů na druhou Chelsea.
Podívejte se na gólové akce ze zápasu Norwich - Liverpool | Video: youtube.com

Praha - Liverpool je blízko k zisku nečekaného titulu v Premier League! Ve 35. kole využil včerejší zaváhání druhé Chelsea a zdolal o záchranu bojující Norwich 3:2 a zvýšil náskok na čele ligy na 5 bodů.

Čtvrtý Arsenal vyhrál 3:0 na hřišti Hullu, pátý Everton na něj po výhře 2:0 nad Manchesterem United ztrácí stále jeden bod.

Hosté v Norwichi už po deseti minutách vedli 2:0, když se krásnou střelou z pětadvaceti metrů trefil Raheem Sterling a krátce po něm z bezprostřední blízkosti obstřelil gólmana i Luis Suaréz.

Domácím, kteří těsně drží poslení příčku zajišťující záchranu, ale úvodní nápor vedoucího celku nezlomil a o body se hrálo až do posledního hvizdu.

Liverpool se o výhru bál až do konce

Hned po změně stran snížil na 1:2 Hooper a krátce na to se štěstím vrátil Liverpoolu klid na kopečky šťastně tečovanou ránou opět Sterling. Jenže v 77. minutě snížil opět na rozdíl jediného gólu Snodgrass a Liverpool se bál až do konce.

Nervózní závěr ale hosté ubránili a tři kola před koncem odskočili druhé Chelsea na pět bodů. Třetí Manchester City ztrácí bodů devět, ale má dva zápasy k dobru.

Příští sobotu hostí Liverpool ve šlágru kola a možná rozhodujícím utkání celé sezony na svém trávníku londýnský klub.

Rosický za Arsenal nenastoupil

Přestože Hull vstoupil do zápasu proti Arsenalu aktivně, první gól vstřelil v 31. minutě po povedené kombinaci Aaron Ramsey a připsal si devátou branku v sezoně. Tentýž hráč pak na konci poločasu sklepl míč Lukasi Podolskému, jenž pohotově zakončil.

V 54. minutě se do šance znovu dostal Ramsey, brankář Harper jeho střelu vyrazil pouze k Podolskému a ten se trefil počtvrté v tomto týdnu. Dva góly dal i v úterý West Hamu United.

Do základní sestavy Arsenalu se po zranění vrátil záložník Mesut Özil a odehrál 61 minut, Tomáš Rosický nenastoupil. Hull se s Arsenalem utká v této sezoně ještě jednou - 17. května ve finále Anglického poháru.

Manchester utrpěl 11. porážku

První gól zápasu mezi Evertonem a Manchesterem United vstřelil obránce Leighton Baines z pokutového kopu za ruku Phila Jonese. Na 2:0 zvýšil ve 43. minutě Kevin Mirallas, jenž si naběhl na přihrávku Seamuse Colemana. Manchester navíc za první poločas ani jednou nevystřelil na bránu.

Šanci navýšit skóre měl v 77. minutě po Mirallasově centru Steven Naismith, netrefil se však mezi tyče. Ani o tři minuty později tentýž hráč přízemní střelou brankáře De Geu nepřekonal. V závěru zápasu se ocitl v šanci útočník hostů Wayne Rooney, brankář Howard však jeho střelu chytil.

Manchester tak po jedenácté prohře v ročníku zůstává na sedmém místě o šest bodů za Tottenhamem, má ale zápas k dobru.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Norwich - Liverpool 2:3 (54. Hooper, 77. Snodgrass - 4. a 62. Sterling, 11. Suárez), Hull - Arsenal 0:3 (45. a 54. Podolski, 31. Ramsey), Everton - Manchester United 2:0 (28. Baines z pen., 43. Mirallas).

1. Liverpool 35 25 5 5 96:44 80
2. Chelsea 35 23 6 6 67:26 75
3. Manchester City 33 22 5 6 88:34 71
4. Arsenal 35 21 7 7 62:41 70
5. Everton 35 20 9 6 57:34 69
6. Tottenham 35 19 6 10 51:49 63
7. Manchester United 34 17 6 11 56:40 57
8. Southampton 35 13 10 12 50:45 49