Liverpool vedl, ale nakonec dostal od Crystal Palace lekci

23. 11. 2014 16:36
Fotbalisté Liverpoolu prohráli utkání 12. kola anglické ligy na hřišti Crystal Palace 1:3 a potřetí za sebou nebodovali.
Liverpool dostal v zápase s Crystal Palace tvrdou lekci.
Liverpool dostal v zápase s Crystal Palace tvrdou lekci. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu prohráli utkání 12. kola anglické ligy na hřišti Crystal Palace 1:3 a potřetí za sebou nebodovali. Domácí uspěli po sérii pěti zápasů bez výhry a posunuli se na 15. místo.

Svěřenci Brendana Rodgerse se dostali do vedení už v druhé minutě, když Lallana poslal přesný pas za obranu na Rickieho Lamberta a ten vstřelil svůj první gól v dresu Liverpoolu.

O čtvrt hodiny později vyrovnal Dwight Gayle, jenž za gólmana Mignoleta dorazil Bolasieho střelu, která skončila na tyči. Čtyřiadvacetiletý útočník se trefil čtyřikrát ve třech utkáních proti "Reds".

Bolasie byl i u rozhodujícího gólu. Jeho přihrávku do pokutového území využil v 78. minutě Joe Ledley a oslavil svoji premiérovou trefu v sezoně. Na 3:1 upravil o tři minuty později z přímého kopu kapitán Crystal Palace Mike Jedinak.

Tottenham otočil zápas na půdě Hullu a zvítězil 2:1. Za domácí otevřel skóre v osmé minutě odchovanec Tottenhamu Jake Livermore. Na začátku druhé půle byl ale vyloučen záložník Hullu Ramírez a "Tygři" nedokázali vedení udržet. V 61. minutě vyrovnal Harry Kane, jenž se v posledních deseti soutěžních zápasech trefil devětkrát. O výhře "Kohoutů" rozhodl v 90. minutě střelou zpoza vápna dánský reprezentant Christian Eriksen.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:

Crystal Palace - Liverpool 3:1 (17. Gayle, 78. Ledley, 81. Jedinak - 2. Lambert), Hull - Tottenham 1:2 (8. Livermore - 61. Kane, 90. Eriksen).

1. Chelsea 12 10 2 0 30:11 32
2. Southampton 11 8 1 2 23:5 25
3. Manchester City 12 7 3 2 24:13 24
4. Manchester United 12 5 4 3 19:15 19
5. Newcastle 12 5 4 3 14:15 19
6. West Ham United 12 5 3 4 20:16 18
7. Swansea 12 5 3 4 16:13 18
8. Arsenal 12 4 5 3 20:15 17