Liverpool si proti Swansea zastřílel, dal čtyři góly

29. 12. 2014 23:12
Fotbalisté Liverpoolu porazili v posledním letošním utkání anglické ligy v dohrávce 19. kola 4:1 Swansea.
Philippe Coutinho z Liverpoolu slaví gól v síti Swansea City.
Philippe Coutinho z Liverpoolu slaví gól v síti Swansea City. | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu porazili v posledním letošním utkání anglické ligy v dohrávce 19. kola 4:1 Swansea. Po druhé výhře za sebou vystřídali svého dnešního soupeře díky lepšímu skóre na osmém místě tabulky.

Střelcem zápasu byl Adam Lallana, jenž v druhém poločase zaznamenal v rozmezí deseti minut dvě rozdílné branky. V 51. minutě ho nepovedeným odkopem trefil gólman Swansea Lukasz Fabiaňski a od anglického reprezentačního záložníka se míč odrazil do prázdné branky. Na druhé trefě měl Lallana větší podíl, v 61. minutě obešel dva bránící hráče velšského celku a zvýšil na 3:1.

Mezi dvě Lallanovy trefy vtěsnal jedinou branku hostů Islanďan Gylfi Sigurdsson, šance Swansea na zvrat vzal definitivně v 69. minutě vlastním gólem bývalý hráč Liverpoolu Jonjo Shelvey. Skóre zápasu otevřel ve 33. minutě Albert Moreno.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:

Liverpool - Swansea 4:1 (51. a 61. Lallana, 33. Moreno, 69. vlastní Shelvey - 52. Sigurdsson).

1. Chelsea 19 14 4 1 41:14 46
2. Manchester City 19 13 4 2 41:17 43
3. Manchester United 19 10 6 3 33:19 36
4. Southampton 19 10 3 6 32:15 33
5. Arsenal 19 9 6 4 34:23 33
6. West Ham United 19 9 4 6 30:23 31
7. Tottenham 19 9 4 6 24:24 31
8. Liverpool 19 8 4 7 26:25 28