Rosického gól přispěl k výhře, Liverpool si poradil se City

Aktualizováno 1. 3. 2015 16:59
Reds doma na Anfield Road dokázali ve šlágru 27. kola Premier League přetlačit favorizovaný Manchester City.

Praha - Liverpool slaví velké vítězství. Reds dokázali doma na Anfield Road ve šlágru 27. kola Premier League přetlačit favorizovaný Manchester City. Na úvodní gól Jordana Hendersona ještě dokázal odpovědět Edin Džeko, rozhodující branku na 2:1 ale vstřelil čtvrt hodiny před koncem záložník Coutinho.

Ve druhém nedělním utkání porazil Arsenal na domácím hřišti Everton 2:0. Branky vstřelili Olivier Giroud a střídající Tomáš Rosický. Gunners se díky tříbodovému zisku vyhoupli na třetí místo o bod před Manchester United.

Liverpool výhrou pomohl Chelsea

Svěřenci Brendana Rodgerse výhrou pomohli nejen sobě, ale také vedoucí Chelsea, která udržela pětibodový náskok na Citizens. Londýnský klub má navíc zápas k dobru.

Už od úvodních minut se utkání dvou nejlepších týmů minulé sezony hrálo ve velkém tempu. Jako první dostal míč do brány domácí Lallana, ale ofsajd mu gólovou radost zkazil. Jen o několik minut později už ale Reds vedli, zpoza vápna se nádherně trefil Henderson.

Ani hosté se ale nenechali v ofenzivě zahanbit a od okamžitého vyrovnání je dělily po tyči Agüera centimetry. Vyrovnali až po akci z pravé strany, na jejímž konci byl po přihrávce Agüera bývalý teplický útočník Edin Džeko.

I v druhé půli se Liverpool zbytečně radoval z Lallanova gólu, branka opět kvůli ofsajdu neplatila. I tentokrát na to ale domácí dokázali zareagovat regulérním gólem. Krásnou střelou se prosadil Phillipe Coutinho.

Citizens nespasil ani Bony Wilfried

Manchesteru City už nepomohl ani střídající exsparťan Bony a i přes šance Agüera a Silvy vyrovnat nedokázal. Liverpool potvrdil pozici nejlepšího týmu soutěže v roce 2015 a na pátém místě vystřídal Southampton.

"Byl to vyrovnaný zápas, ale rozhodly dva krásné góly Liverpoolu," litoval trenér poražených Manuel Pellegrini. "V první půli jsme ztráceli příliš mnoho míčů, hlavně prvních patnáct minut bylo z naší strany špatných. Musíme se v tomto ohledu zlepšit, Liverpool nás často dostal pod velký tlak," dodal.

Boj o titul Pellegrini nevzdává. "Je složité se dostat do čela tabulky, pokud ztratíte tři body. Ale musíme se vzpamatovat, vrátit ke svým standardním výkonům a uvidíme, kam nás to dostane," konstatoval kouč City.

Rosického tečovaná střela skončila v síti

Arsenal v boji o umístění v první čtyřce na úspěch Liverpoolu pohotově zareagoval. Do vedení poslal domácí tým v prvním poločase Olivier Giroud, který se trefil po rohu Özila.

Rosický začal zápas opět na lavičce, v 82. minutě se ale dostal na hřiště místo Chamberlaina a o sedm minut později se radoval z gólu. Reprezentační záložník využil další asistenci Özila a po tečované střele zpoza vápna mohl slavit druhou branku v sezoně. Özil si v novém roce připsal už čtvrtou asistenci, což je nejvíce ze všech hráčů Premier League.

Arsenal po přesvědčivé výhře přeskočil na třetím místě tabulky Manchester United, na pátý Liverpool mají Kanonýři stále náskok tři body.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Liverpool - Manchester City 2:1(11. Henderson, 75. Coutinho - 26. Džeko), Arsenal - Everton 2:0 (39. Giroud, 89. Rosický).

1. Chelsea 26 18 6 2 56:22 60
2. Manchester City 27 16 7 4 57:27 55
3. Arsenal 27 15 6 6 51:29 51
4. Manchester United 27 14 8 5 46:26 50
5. Liverpool 27 14 6 7 40:30 48
6. Southampton 27 14 4 9 38:20 46
7. Tottenham 26 13 5 8 41:36 44
8. Swansea 27 11 7 9 31:34 40