Liverpool ve šlágru kola skolil City, titul má na dosah

13. 4. 2014 16:31
Liverpool porazil ve šlágru 34, kola Premier League Mnachester City 3:2 a první titul od roku 1990 má na dosah.
Liverpool má první titul od roku 1990 na dosah.
Liverpool má první titul od roku 1990 na dosah. | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalový Liverpool porazil v nedělním šlágru Premier League Manchester City 3:2 a první titul od roku 1990 má na dosah.

Stačí, aby ve zbývajících čtyřech zápasech sezony porazil Norwich, Chelsea, Crystal Palace a Newcastle. Pokud v těchto duelech získá všech 12 bodů, nikdo už mu trofej pro šampiona anglické ligy nevezme.

Možná klíčovou výhru v sezoně zajistil Reds záložník Coutinho, který v 78. minutě po hrubé chybě kapitána hostí Vincenta Kompanyho z hranice velkého vápna prostřelil Joe Harta. Zápas jsme sledovali živě ZDE.

V druhém nedělním utkání Chelsea porazila oslabené Swansea 1:0 a na Liverpool nyní ztrácí dva body.

Liverpool začal drtivým tlakem

První gól vstřelil Liverpool již v 6. minutě. Raheem Sterling si po pěkné přihrávce Luise Suáreze pohrál s bránícími hráči "Citizens" a trefil se posedmé v sezoně. V 17. minutě musel opustit hřiště nejlepší střelec hostů Yaya Touré, nahradil jej Javi García.

Druhá branka Liverpoolu padla po rohovém kopu Stevena Gerrarda, který hlavou za gólmana Harta umístil slovenský obránce Martin Škrtel. Se sedmi trefami se stal nejlepším střelcem mezi obránci v této sezoně Premier League.

Citizens měli soupeře na lopatě

Manchester City v druhé půli přidal na aktivitě a dokázal vyrovnat. Nejprve se po pasu Jamese Milnera trefil David Silva, v 63. minutě pak do vlastní sítě nešťastně míč tečoval obránce Liverpoolu Glen Johnson.

Rozhodující moment přišel v 78. minutě. Kapitán hostů Vincent Kompany zaváhal při odkopu míče z vlastního pokutového území, čehož využil Philippe Coutinho a svým pátým gólem v sezoně zařídil Liverpoolu výhru.

Chelsea se drží v závěsu

Dnešní výsledek z Anfield Road drží ve hře o titul i Chelsea, která má stejně jako Liverpool vše ve svých rukách. Stačí, když ve vzájemném duelu Liverpool porazí.

Dnes se ovšem svěřenci José Mourinha docela trápili se zachraňujícím se Swansea, které navíc hrálo již od 16. minuty o deseti kvůli dvěma rychlým žlutým kartám Chico Florese.

Dlouhou přesilovku nakonec proměnil šťastnou střelou Demba Ba, který přitom spasil Chelsea tento týden už podruhé, neboť rozhodl i čtvrtfinále Ligy mistrů s PSG.

Dnes se také hrálo druhé semifinále FA Cupu, z nějž jako soupeř Arsenalu povstal prvoligový Hull. Ten v dramatickém semifinále přestřílel Sheffield United (třetí liga) 5:3.

Liverpool - Manchester City 3:2 (6. Sterling, 26. Škrtel, 78. Coutinho - 57. Silva, 63. vlastní Johnson), Swansea - Chelsea 0:1 (68. Ba).

1. Liverpool 34 24 5 5 93:42 77
2. Chelsea 34 23 6 5 66:24 75
3. Manchester City 32 22 4 6 86:32 70
4. Everton 33 19 9 5 53:31 66
5. Arsenal 33 19 7 7 56:40 64
6. Tottenham 34 18 6 10 48:48 60
7. Manchester United 33 17 6 10 56:38 57
8. Southampton 34 13 9 12 50:45 48