United bez gólu, postup v LM si zajistili hráči PSG, Juventusu, Atlética a Benficy

Aktualizováno 25. 11. 2015 22:47
Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli při návratu útočníka Zlatana Ibrahimovce do Malmö 5:0 a postoupili do osmifinále. Účast ve vyřazovacích bojích si dnes zajistili také hráči Juventusu, Atlética Madrid, Benficy Lisabon, naopak Manchester United svoji šanci zatím promarnil.
Wayne Rooney po jedné z promarněných šanci Manchesteru United v zápase s PSV Eindhoven. | Foto: Reuters

Praha - Hráči Manchesteru United v Lize mistrů doma s PSV Eindhoven jen remizovali a promarnili tak šanci zajistit si s předstihem místo ve vyřazovacích bojích.

Fotbalisté Paris St. Germain vyhráli při návratu útočníka Zlatana Ibrahimovce v Malmö 5:0 a postoupili do osmifinále. Účast ve vyřazovacích bojích si dnes zajistili také hráči Juventusu, Atlética Madrid, Benficy Lisabon a doplnili tak další osmifinalisty Petrohrad, Manchester City, Real Madrid a Barcelonu s Bayernem Mnichov.

Ibrahimovic mateřský klub nešetřil

PSG potvrdil roli favorita ve Švédsku už ve třetí minutě, kdy se prosadil Rabiot. O deset minut později se trefil Di María a postaral se tak o jubilejní 7000. gól v Lize mistrů - navíc shodou okolností na den přesně 23 let od historicky první branky v soutěži.

V 50. minutě se dočkal i Ibrahimovic, který se Malmö narodil a v tamním klubu vykročil do velkého fotbalu. Když domácí Rosenberg trefil po hodině hry z penalty nařízené po Maxwellově faulu pouze tyč, dokonali debakl svým druhým zásahem v utkání Di María a Lucas.

Doněcku nakonec proti Realu chyběl jeden gól

K vysoké výhře hostů se schylovalo také ve druhém utkání skupiny A, ve kterém Real Madrid vedl nad Šachtarem Doněck i díky dvěma brankám Cristiana Ronalda už 4:0. Bílý balet, jenž v sobotu utrpěl debakl s Barcelonou, ale prokázal, že není v nejlepším rozpoložení, a třemi góly v rozmezí deseti minut dovolil domácím utkání zdramatizovat. Nakonec ale výhru 4:3 uhájil.

Atlético prošlo ve skupině C do osmifinále po vítězství 2:0 nad Galatasarayem Istanbul. Pomohlo tak k postupu i Benfice Lisabon, které tím pádem stačila remíza 2:2 z Astany. Ve skupině D má jisté místo v jarním play off Juventus, který si poradil 1:0 s již jistým osmifinalistou Manchesterem City.

Druhý manchesterský celek United v domácím duelu, který řídil český rozhodčí Královec, uhrál s Eindhovenem pouze bezbrankovou remízu. Tabulku skupiny B tak po výhře 2:0 nad CSKA Moskva vede Wolfsburg o bod před United, šanci má i o další bod zpět třetí PSV.

5. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Malmö - Paris St. Germain 0:5 (0:2)

Branky: 14. a 68. Di María, 3. Rabiot, 50. Ibrahimovic, 82. Lucas. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.). Diváci: 20.000.

Šachtar Doněck - Real Madrid 3:4 (0:1)

Branky: 78. z pen. a 88. Teixeira, 83. Dentinho - 18. a 70. Ronaldo, 50. Modrič, 52. Carvajal. Rozhodčí: Nijhuis - Van den Ven, Schaap (všichni Niz.). Diváci: 33.990.

1. Real Madrid 5 4 1 0 11:3 13
2. Paris St. Germain 5 3 1 1 10:1 10
3. Šachtar Doněck 5 1 0 4 7:12 3
4. Malmö 5 1 0 4 1:13 3

Skupina B:

CSKA Moskva - Wolfsburg 0:2 (0:0)

Branky: 67. vlastní Akinfejev, 88. Schürrle. Rozhodčí: Rocchi - Cariolato, Giallatini (všichni It.). Diváci: 16.450.

Manchester United - PSV Eindhoven 0:0

Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek (ČR). Diváci: 75.000.

1. Wolfsburg 5 3 0 2 6:4 9
2. Manchester United 5 2 2 1 5:4 8
3. PSV Eindhoven 5 2 1 2 6:6 7
4. CSKA Moskva 5 1 1 3 4:7 4

Skupina C:

FC Astana - Benfica Lisabon 2:2 (2:1)

Branky: 19. Twumasi, 31. Aničič - 40. a 72. Jiménez. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (všichni Fr.). Diváci: 15.089.

Atlético Madrid - Galatasaray Istanbul 2:0 (1:0)

Branky: 13. a 65. Griezmann. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). Diváci: 44.000.

1. Atlético Madrid 5 3 1 1 9:2 10
2. Benfica Lisabon 5 3 1 1 9:6 10
3. Galatasaray Istanbul 5 1 1 3 5:9 4
4. Astana 5 0 3 2 4:10 3

Skupina D:

Juventus Turín - Manchester City 1:0 (1:0)

Branka: 18. Mandžukič. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 38.000.

Mönchengladbach - FC Sevilla 4:2 (1:0)

Branky: 29. a 83. Stindl, 68. Johnson, 78. Raffael - 82. Vittolo, 90.+1 Banega z pen. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Diváci: 45.177.

1. Juventus Turín 5 3 2 0 6:2 11
2. Manchester City 5 3 0 2 8:6 9
3. Mönchengladbach 5 1 2 2 6:8 5
4. FC Sevilla 5 1 0 4 7:11 3