Barcelona a Juventus si pojistily postup do čtvrtfinále LM

18. 3. 2015 22:39
Fotbalisté Barcelony a Juventusu Turín si dnes večer zajistili postup do čtvrtfinále Ligy mistrů
Ivan Rakitič z Barcelony (uprostřed)) slaví gól v síti  Manchesteru City.
Ivan Rakitič z Barcelony (uprostřed)) slaví gól v síti Manchesteru City. | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Barcelony a Juventusu Turín si dnes večer zajistili postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Barcelona doma porazila Manchester City 1:0 a italský tým vyhrál na hřišti Borussie Dortmund 3:0

Zápas Barcelony s Manchesterem City jsme sledovali živě ZDE

Jubileum přineslo další úspěch

Katalánský celek poosmé za sebou postoupil do čtvrtfinále. Stejného soupeře vyřadila Barcelona v osmifinále i vloni.

"Barca"  v jubilejním 100. utkání Ligy mistrů na Nou Campu potvrdila současnou formu a vyhrála sedmnáctý z posledních osmnácti soutěžních zápasů. Skóre mohla otevřít už v šesté minutě, ale Neymar trefil jen tyč.

Po půlhodině už přes 90 tisíc fanoušků slavilo. Messi svou 21. asistencí v této sezoně připravil gól pro Rakitiče, který sám před Hartem zachoval chladnou hlavu a ukázkovým obloučkem pod břevno otevřel skóre. V domácím utkání skóroval za Barcelonu poprvé od listopadu. Katalánci mohli ještě do pauzy zvýšit náskok, ale tyč tentokrát pokazila radost Suárezovi.

Šance domácí zahazovali i po pauze. V koncovce se proti skvěle chytajícímu Hartovi tentokrát nevedlo ani Messimu, který nepřidal 76. gól v Lize mistrů a zůstal v čele historické střelecké tabulky spolu s rivalem Cristianem Ronaldem. Mrzet ho to ale nemuselo, zvlášť když Manchester už nedokázal dvojzápas zdramatizovat ani po přísně nařízené penaltě, kterou údajně faulovanému Agüerovi chytil domácí gólman Ter Stegen.

Juventus nepustil otěže zápasu z rukou

Juventus dorazil do Dortmundu bez zraněného režiséra hry Pirla, ale i bez něj si vedl v Německu výborně. Neuběhly ještě ani tři minuty, když Evra přiťukl Tévezovi a ten povedenou střelou zdálky trefil přesně horní roh. Nejrychlejší gól Juventusu v Lize mistrů to ale nebyl, Del Piero skóroval v roce 1997 už v první minutě.

Borussií inkasovaná branka pořádně otřásla a v dalším průběhu jako by se vrátila k nedávným špatným výkonům, které ji dlouho držely na dně bundesligy. Německý celek sice kontroloval balon, ale jeho hra byla plná nepřesností a hostující gólman Buffon prakticky nezasahoval.

Zato jeho protějšek Weidenfeller se musel hodně činit, aby na začátku druhé půle proti dvěma gólovým šancím Moraty ještě udržel domácím naděje na postup. Jenže ty netrvaly dlouho, protože z další vyložené šance už Morata v 70. minutě sám před prázdnou brankou nezaváhal a definitivně rozhodl. Tévez pak přidal svůj druhý gól v utkání a Borussia vyrovnala svou nejvyšší domácí prohru v Lize mistrů.

Čtvrtfinálové dvojice určí páteční los v Nyonu.

Odvety osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

FC Barcelona - Manchester City 1:0 (1:0)

Branka: 31. Rakitič. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 92.551. První zápas: 2:1, postoupila Barcelona.

Barcelona: Ter Stegen - Alves (90. Adriano), Piqué, Mascherano, Alba - Rakitič (84. Rafinha), Mascherano, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar. Trenér: Enrique.

Manchester: Hart - Sagna, Kompany, Demichelis, Kolarov - Nasri (46. Navas), Touré (72. Bony), Fernandinho, Milner (87. Lampard) - Silva - Agüero. Trenér: Pellegrini.

Borussia Dortmund - Juventus Turín 0:3 (0:1)

Branky: 3. a 79. Tévez, 70. Morata. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 65.851. První zápas: 1:2, postoupil Juventus.

Dortmund: Weidenfeller - Papastathopulos, Subotič, Hummels, Schmelzer (46. Kirch) - Gündogan, Bender (63. Ramos) - Kampl, Mchitarjan (63. Blaszczykowski), Reus - Aubameyang. Trenér: Klopp.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Chiellini, Bonucci, Evra - Vidal, Marchisio, Pogba (27. Barzagli) - Pereyra - Tévez (81. Pepe), Morata (78. Matri). Trenér: Allegri.